Sono Felice

Wydawnictwo: Siedmioróg
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Sono Felice
Marlena

Los, niezręczny, tępy, splatał i rozplatał ścieżki, zwoływał ich na nowe próby. Nic go nie zrażało. Po bawarskiej łące, po italskim balu, po adriatyckiej plaży, jeszcze raz popchnął ich z Karolem ku sobie w Paryżu. Może obydwoje po to wysłał do Paryża? Obydwoje znaleźli się tu przypadkiem, nic o sobie nie wiedząc, obydwoje zamiast jechać do Anglii, Kanad czy innych Argentyn wybrali paryski bruk na emigracyjne zaczepienie. Teresa dla Ronsarda i przez Szymona, Karol dla mglistych jakichś ekonomii. Coś ich jeszcze raz postawiło twarzą w twarz, oko w oko. I już nie było rady.

Sono felice oznacza jestem szczęśliwa. Powieść o trudnej i niedobrej miłości. W paryskim mieszkaniu młodej polskiej tłumaczki Teresy któregoś dnia odzywa się telefon. Telefon ten - wraz z którym wraca do Teresy przeszłość - całkowicie odmieni jej życie.

źródło opisu: Wydawnictwo Siedmiórg, 1995

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

mika | 2017-09-09

zakończenie zaskakuje, całość trochę w klimacie prozy kobiecej z lat 50-60 tzw. czytadeł babskich

Monia | 2017-10-30
Renata Łuczkiewicz | 2017-05-22