Edukacja przedszkolna. W poszukiwaniu innych rozwiązań

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego
dorota_eulalja

Autorka rozważa wybrane aspekty instytucjonalnej opieki i edukacji dla małych dzieci na tle dwóch podejść: wywodzącego się z założeń liberalizmu i "oddolnego eksperymentowania" opartego na inicjatywach obywatelskich. Odwołując się do teorii i praktyki, zastanawia się nad ich charakterystykami, uwarunkowaniami i konsekwencjami. Opisuje konkretne rozwiązania koncepcyjne (Reggio Emilia, High/Scope Programme i edukacja zróżnicowana) mieszczące się w przestrzeni społeczeństwa obywatelskiego, wpisujące się w obywatelską, wspólnotową aktywność, podyktowaną troską o dobro wspólne.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, 2013

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego 2013