Anna and the French Kiss

Cykl: Anna i pocałunek w Paryżu (tom 1)
Wydawnictwo: Penguin Books
9780142419403
angielski
Aleksandra

Anna can’t wait for her senior year in Atlanta, where she has a good job, a loyal best friend, and a crush on the verge of becoming more. So she’s not too thrilled when her father unexpectedly ships her off to boarding school in Paris – until she meets Etienne St. Clair, the perfect boy. The only problem? He’s taken, and Anna might be, too, if anything comes of her crush back home. Will a year of romantic near-misses end in the French kiss Anna awaits?

źródło opisu: http://www.penguin.com/

źródło okładki: http://www.penguin.com/

lkkolo | 2013-07-14
Przeczytana: 12 lipca 2013

Ach ten Paryż. To cudowne miasto do którego chyba każdy chce się udać..., ale co innego zostać tam zesłanym na cały rok i to do szkoły! Patrząc na to oczami nastoletniej Anny można się przestraszyć, szczególnie jeśli nie zna się francuskiego, trzeba zostawić w Stanach przyjaciółkę i chłopaka w którym się zadurzyło, a do tego jest się "nieco" pedantycznym.
Anna trafia na odpowiednich ludzi z którymi się zaprzyjaźnia, pośród których najciekawszy jest St.Clair. Droga do ich przyjaźni jest bardzo prosta, jednak gdy zaczyna między nimi coś iskrzyć oboje się szybko wycofują.
W książce można znaleźć zarówno zabawne historie, zdrady przyjaciół, złośliwości, ale przede wszystkim zawiera pełny opis drogi ku prawdziwej miłości.
Bardzo mi się podobała ta historia, nawet jak na romans młodzieżowy.

nadzieja1925 | 2014-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Anna i pocałunek w Paryżu jest dziełem pani Stephanie Perkins. Tytuł może brzmi banalnie i nijako, a okładka jest tak jakby wyrwana z czasopisma dla... zresztą nie wiem dla kogo, ale w każdym razie książka jest cudowna. Historia może banalna, ale i tak doskonała pod każdym względem. Trochę wiedzy o Paryżu też można zdobyć, podstawowych zwrotów itp. – ale zresztą kto się tym przejmował przy takiej wspaniałej historii...

Anna Oliphant mieszka w Atlancie, ma siedemnaście lat, świetną przyjaciółkę, kochanego brata, dobrą szkołę i świetnego znajomego Topha, z którym dobrze jej się układa i ma nadzieję na coś więcej niż zwykłą przyjaźń..., ale jej okropny ojciec wysyła ją do szkoły w Paryżu. Na początku jest strasznie zagubiona, ale w końcu znajduję sobie paczkę znajomych, a w tym St. Claira. Etienne St. Clair - Inteligentny, zabawny, z brytyjskim akcentem i przy tym niedorzecznie atrakcyjny. Każda dziewczyna za nim szaleje, co znaczy, że nasza Anna również. Aa i tak przy okazji nasz...

Fantazja | 2013-08-21

Czytałam kiedyś książkę, która miała okropną okładkę i okropny tytuł. Ale była bardzo dobra. Ta książka ma okropną okładkę i okropny tytuł. I sama w sobie również jest okropna.
Kiedy zabierałam się za czytanie "Anny..." nie oczekiwałam, że zatrzęsie moim światem, otworzy mi oczy na to, co jest ważne czy zapadnie głęboko w pamięci. Oczekiwałam, że będzie to lekka i przyjemna lektura, przy której można się odprężyć. Niestety, nie odprężyłam się. Z każdą następną stroną byłam wręcz wściekła, że tylko marnuję czas.
Anna jest jedną z najgorzej wykreowanych bohaterek, z jakimi się spotkałam. Jest okropnie jednowymiarowa, żeby nie powiedzieć wręcz pusta. Jej jedynym zajęciem jest użalanie się nad sobą, jaka to jest nieszczęśliwa, bo została wysłana do szkoły w Paryżu i zachwycanie się poznanym tam St. Clairem.
Przez cały czas nie dzieje się nic ciekawego. Główny wątek miłosny jest tak nudny i ociekający lukrem, że można by spokojnie go wyciąć i książka wcale by nie ucierpiała. Fabuła jest...

Ann | 2014-08-23
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłam okładkę ‘’Anny…’’ myślałam, że to książka dla nieco starszych czytelników, więc nawet nie przeczytałam opisu. Nie wiem, dlaczego i teraz tego strasznie żałuję. Jak mogłam ocenić książkę po okładce? Ja, maniakalny mul książkowy?! Dzięki Bogu niedawno przeczytałam jedną z recenzji i dowiedziałam się dla kogo jest przeznaczona ‘’Anna..”. I jestem mega szczęśliwa, że dałam tej książce szansę.

Kocham Francję, jest na pierwszym miejscu krajów, które mam nadzieję w przyszłości odwiedzić. Ten niepowtarzalny klimat, wiele pięknych zabytków, ach… Doszło nawet do tego, że zaczęłam amatorsko uczyć się francuskiego. Taa… wiem desperatka ze mnie, jestem tego w pełni świadoma ;) .

Ale wracając, Anna, jak można się domyśleć główna bohaterka, nie podziela mojego zachwytu, przynajmniej z początku. Jest bardzo sympatyczną postacią, jednak z natury takich, które nie zapadają specjalnie w pamięć. Polubiłam ją, ale będąc kilka dni po przeczytaniu książki już...

Kasiek | 2014-12-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 grudnia 2014

Książka należy do tych z rodzaju lekkich, łatwych i przyjemnych. Młodzieńcza miłość, trudne relacje z rodzicami i nieporozumienia z rówieśnikami. Raczej nie wzbudza żadnych szczególnych emocji i nie zapadnie mi w pamięci. Gdyby nie taki dosłowny tytuł to za kilka tygodni nie wiedziałabym o czym ta książka była.

kamyk576 | 2014-08-09

Ilość stron: 318
Fantastyczna książka o miłości, jaką kiedykolwiek czytałam!

Bardzo podobały mi się różne ciekawostki na temat Paryża, oraz zwroty ludzi. Można było coś się z tego dowiedzieć.
Prosty, młodzieżowy język. Autorka używa normalnego słownictwa, nieskomplikowanego.
Sama bohaterka Anna, bardzo mi się podoba. Jest bardzo sympatyczna, nie patrzy na talenty swoje, ale również innych.
Akcja bardzo zaskakująca.
Książkę oceniam na arcydzieło :-)

cinde | 2014-05-19
Na półkach: Przeczytane, Najlepsze ♥
Przeczytana: 19 maja 2014

Kto by pomyślał, że ta 320-o stronicowa książeczka z mało przyciągającą okładką i mało chwytliwym tytułem doszczętnie zawładnie moim sercem.
Taaak, dla mnie Anna i pocałunek w Paryżu to małe arcydzieło.
Poznajemy Annę - wysłaną do miasta zakochanych nastolatkę, która zostawia dotychczasowe życie i zaczyna życie w szkole z internatem. Poznaje przystojnego Etienne'a, w który bardzo ją "intryguje" lecz jest problem- owy przystojniak ma dziewczynę, i wtedy zaczynają się schody...
Fabuła książki jest znana większości osób czytających powieści z gatunku young adult. Dziewczyna poznaje chłopaka i od razu wiadomo że są sobie przeznaczeni. Jednak w "Annie..." jest inaczej, a za razem tak samo. Do końcówki książki nie wiemy co bohaterzy do siebie czują, bywają wzloty i upadki oraz tzw 'ganianka' :D , ale to ocenicie sami, CZYTAJĄC.
Fabuła jest wielowątkowa, występują też wątki poboczne, omijając miłość. Nie mogę nie wspomnieć o wątku problemów z rodzicami bohaterów- co...

Ruthless_Woman | 2013-09-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione ♥

Piękna historia miłości na tle romantycznego miasta Paryż :)

Do urlopu pozostało mi jeszcze trochę czasu, aby umilić sobie ten czas, postanowiłam sięgnąć po coś lekkiego, a w moje ręce trafiła powieść, skierowana do młodzieży „Anna i pocałunek w Paryżu.” Sztampowy tytuł, szpetna okładka i na pierwszy rzut schematyczna historia, nie przyciągają do siebie czytelnika. Ale, to że bohaterka to moja imienniczka, a akcja tego utworu dzieje się w stolicy Francji, w której de facto nigdy nie byłam, to wystarczające powody, abym mogła zanurzyć się w tej lekturze.

"Dla nas obojga dom to nie miejsce, a ludzie. I my go wreszcie odnaleźliśmy."

Anna Oliphant to typowa siedemnastolatka pochodzenia amerykańskiego. Wiedzie udane życie: uczęszcza do szkoły, którą lubi, ma przyjaciół, a także prawie chłopaka. Pewnego dnia, jej ojciec, daje jej nietypowy prezent, mianowicie roczny pobyt we francuskiej szkole z internatem. Bohaterka jest załamana, gdyż nie chce zmieniać swojego życia. Ponadto obawia się bariery językowej i różnic kulturowych. Jednak decyzja...

ardnaskela | 2015-01-12

Tytuł zniechęcający raczej ale książka bardzo bardzo... Opowieść o nastolatkach która nie działa na nerwy, nie jest infantylna i pretensjonalna. Wszystko na tak. Są jeszcze dwie książki w tej "serii" ale ta podobała mi się najbardziej. Wrócę do niej na sto procent.Polecam.