Michała Bakunina filozofia negacji

9788361182085
Filozofia, Bakunin, negacja
filozofia i etyka
Amused

Publikacja podejmuje próbę całościowego omówienia filozoficznego dorobku Bakunina w celu przekonania Czytelnika, że myśl ta, zogniskowana wokół kategorii negacji, okazuje się w ostateczności wyrazem konsekwentnej afirmacji człowieka konkretnego, a zatem filozofia Bakunina daleka jest od formułowania teoretycznych postulatów zniszczenia zawsze aktualnej rzeczywistości w imię nieokreślonej przyszłej harmonii. Jacek Uglik (ur. 1976), doktor filozofii, adiunkt w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Zielonogórskiego. Specjalizuje się w filozofii rosyjskiej - zainspirowany głównie dziełem Dostojewskiego oraz dziewiętnastowiecznym anarchizmem.

źródło opisu: http://www.aletheia.com.pl/tytul/12/michala-bakunina-filozofia-negacji

źródło okładki: http://www.aletheia.com.pl/tytul/12/michala-bakunina-filozofia-negacji

Łukasz M | 2018-08-17
Bartosz Peruń | 2018-05-09