Perfekcyjna kobieta to suka. Poradnik przetrwania dla normalnych kobiet

Tłumaczenie: Marynia Bicz
Cykl: Perfekcyjna kobieta to suka (tom 1)
Wydawnictwo: Feeria
La femme parfaite est une connasse!
poradniki
Sophie

Perfekcyjna żona i mama, perfekcyjna pani domu, perfekcyjna pani adwokat – zewsząd otaczają nas wezwania do doskonałości pod każdym względem: od sypialni przez makijaż do kariery i wychuchanego domu. A kysz z tym wszystkim! Nikt nie namówi nas do podziwiania tego całego perfekcjonizmu, kiedy z taką radością można zanurzyć się w soczystych przyjemnościach słodkiego bałaganiarstwa i rozkosznej improwizacji.

Cieszmy się własną nieperfekcyjnością :)

źródło opisu: Wydawnictwo Feeria, 2014

źródło okładki: http://wydawnictwofeeria.pl/

HypatiazAleksandrii | 2019-06-02

Przy okazji odkładania na półkę książki "Superfacet nie istnieje. I co z tego?" w oczy moje wpadła przeczytana dwa lata temu "Perfekcyjna kobieta to suka".
To pierwsza książka, która mnie zniesmaczyła, chociaż sama ją kupiłam w czasie zmęczenia stawania się coraz bardziej doskonałą: żoną, matką, pracowniczką, przyjaciółką itp. itd. Chcę być coraz lepsza z prostego powodu - moje życie zależy ode mnie, a nie ja od niego i nie znoszę bylejakości. We wszystkim. Rozmemłania nie lubię, chociaż czasami nie ogarniam. Życia nie ogarniam. Ale żeby od razu obrażać tych, którzy ogarniają... którzy mają lepiej od nas?
I pierwsza, na którą żałowałam wydanych pieniędzy. Myślałam, że to poradnik, który mnie pokrzepi.
Ale myliłam się. Może jest miejscami śmieszna. Bo jest. Ale jest też dwa razy bardziej żałosna niż zabawna.
Bo tak naprawdę każda kobieta potrafi być "suką". Zimną, burą, mściwą "suką". Wystarczy, że dotkniesz punktu, w którym jest bardzo czuła. A najczęściej jest ich wiele. Aż...

Jago | 2018-10-07
Przeczytana: 06 października 2018

Jedno słowo - tragedia. Chyba, że masz 13 lat i jarają Cię rady w stylu bravo. Książka absolutnie nic mi wnosi do życia. Jedyna zaleta: szybko się czyta.

Iwona Nocoń | 2017-11-23
Przeczytana: 22 listopada 2017

Prosta z odrobiną humoru lekturka, która w jakimś stopniu pomaga się zrelaksować.

Sanna | 2017-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2017

Miało być humorystyczne, ale wyszło w przeważającej mierze żenujące. Rozumiem, że przesłanie tego poradnika miało być z grubsza takie: wyluzuj, nie musisz być idealna, bądź bardziej wyrozumiała wobec siebie samej. No i dobrze, ale można to było ująć inaczej, ponieważ w obecnej formie jest to momentami raczej poradnik prostactwa, w dodatku skierowany do osób mocno niedojrzałych, a wielu spośród zaserwowanych rad nie da się potraktować serio. Niektóre zachowania, do których zachęcają autorki, to wcale nie przykłady zdrowego luzu, tylko właśnie prostactwa – mam tu na myśli zwłaszcza zasadę "walić to", od której poradnik się zaczyna.

Nie przeczę, da się wyszukać kilka słusznych, sensownych rad, pośród tego całego niesmacznego galimatiasu. To jednak trochę mało, a ogólne negatywne wrażenie przyćmiewa te plusy.

Czy moja reakcja świadczy o tym, że jestem (krytykowaną tutaj ostro) kobietą perfekcyjną? Nie, jak napisałam na początku: przesłanie, aby trochę wyluzować, wydaje mi się...

pussyrider | 2017-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2017

Po przeczytaniu tytułu można odnieść wrażenie, że książka promuje bycie "suką" jako wzorową postawę dla kobiet, które chcą być perfekcyjne. W rzeczywistości celem książki jest likwidacja poczucia winy u kobiet, które bezskutecznie dążą do ideału. Autorki przedstawiają sposób myślenia i postępowania, dzięki któremu kobietom nieperfekcyjnym może być łatwiej przetrwać w świecie pełnym "suk".

Zalety:
- Można ją szybko przeczytać. Dzięki temu uzyskanie cennego doświadczenia złej książki nie wymaga dużego poświęcenia.

Wady:
- Promuje postawę idiotki.
- Kłamstwo, kradzież, niestabilność emocjonalna, pijaństwo, puszczalstwo, obłuda, nieumiarkowana konsumpcja i wiele innych to cechy i zachowania, które według autorek są normalne.
- Większość rad udzielanych przez autorki są to przykłady tego czego nie powinno się robić.

Aśka | 2017-07-05

Książka nie zasługuje na jej zakup. Wszystkie rady w niej zawarte można znaleźć w internecie. Liczyłam na cięty język i ciekawe/zabawne rozwiązania. Niestety ... przeliczyłam się.

holy_wednesday | 2017-01-27
Przeczytana: 26 stycznia 2017

Idealna na odstresowanie ;)

Kinia | 2017-01-08

Ta książka, podobnie jak druga z serii, to jakieś nieporozumienie. Nie ma nic wartościowego do przekazania. Moim zdaniem szkoda czasu i pieniędzy. Nigdy nie myślałam, że napiszę coś takiego o jakiejkolwiek książce, ale parę pozycji aż prosi się o zniknięcie z rynku - to jedna z nich.

Roksana | 2016-08-13
Przeczytana: 12 sierpnia 2016

Książka jest tak napisana i tak przezabawna, że czyta się ją jednym tchem. Polecam wszystkim normalnym kobietom, bo normalność nie idzie w parze z perfekcjonizmem :)

Paulina | 2016-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2016

Świetna pozycja na poprawienie sobie humoru przede wszystkim! Dzięki tej książce w końcu możemy zrzucić z siebie ciężar poczucia winy - filozofia "walić to", nie jest to jednak typowy poradnik, po którym Twoje życie się zmieni. Polecam mimo to wszystkim, którym brakuje uśmiechu :)