Lasher. Tom 2

Tłumaczenie: Hanna Pustuła
Cykl: Dzieje czarownic z rodu Mayfair (tom 2.2)
Wydawnictwo: Rebis
Lasher
lasher, mayfair, rice, czarownice
Kyoko909

Mayfairowie żyją w strachu o kobiety swego rodu. Wiele z nich umiera niespodziewanie w wyniku silnych krwotoków. Rodzina zwiera szyki wobec takiego zagrożenia. Rowan udaje się uciec z niewoli Lashera, ale to jeszcze nie oznacza, że życie wraca do normy. Już wkrótce czarownice staną wobec nowych dramatycznych wyzwań. Michael wreszcie poznaje niezwykłą historię Lashera i dowiaduje się, kim w...

Rowan udaje się uciec z niewoli Lashera, ale to jeszcze nie oznacza, że życie wraca do normy. Już wkrótce czarownice staną wobec nowych dramatycznych wyzwań. Michael wreszcie poznaje niezwykłą historię Lashera i dowiaduje się, kim w rzeczywistości jest ów demon - takiej prawdy nikt się nie spodziewał.

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

Baś | 2015-09-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 23 września 2015

Zastanawiało mnie w tej książce wiele rzeczy. Dlaczego nie ma w niej opisywanych losów głównych bohaterów, a poznaje się nowych. Dlaczego tak długo nie wiadomo, co się dzieje z Lasherem. Dlaczego, dlaczego... W tej części cały czas się nad czymś zastanawiałam. Dlaczego tak, a nie inaczej, czemu akurat to, a nie tamto... I szczerze mówiąc dobrze. Anne Rice sprawiła, że cały czas myślami byłam blisko lektury. Nie umiałam się doczekać, by przeczytać kolejne stronnice tego dzieła.
Oczywiście były dosyć długie opisy, które szczerze powiedziawszy trochę spowalniały akcję, ale nie były zanadto męczące, a to też jest ważne.
A koniec... Uważam, że nie mógłby być inny. Chociaż sama do końca nie byłam pewna, co się wydarzy.
Współczucie. Pasja. Nawet chęć zemsty tworzą idealną całość.
A mimo wszystko czegoś mi w tej książce brakowało. To nie było na poziomie "Godziny Czarownic". Na podobnym, ale nie na takim samym. Jednakże jeżeli ktoś jest ciekawy, jak potoczyła się walka pomiędzy Rowan,...

kinga19970704 | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Opowieść Lashera może zmienić patrzenie na tę postać, ale w moim przypadku tak się nie stało. Rozumiem zachowanie Michaela, a nawet decyzję Rowan.
Nie wiem co może by więcej napisać o tej książce, chyba jedynie jeszcze to, że warto przeczytać. Ale uwaga! niesamowicie wciąga i trudno się oderwać.
Po wcześniejszych częściach zawsze musiałam od razu sięgnąć po kolejną, ale teraz nie odczuwam tak silnej potrzeby. Wprawdzie i tak sięgnę po "Taltosa" bo jestem ciekawa o czym jest, ale jak dla mnie "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair" (na chwilę obecną) mogłyby się skończyć na tym tomie "Lashera".

Dora Prusinski | 2014-06-05
Przeczytana: 2011 rok

Jedna z bardziej wciągających serii jakie czytałam

Anyon | 2019-05-30
Gisimi | 2019-04-09