Lasher. Tom 2

Okładka książki Lasher. Tom 2 Anne Rice
Okładka książki Lasher. Tom 2
Anne Rice Wydawnictwo: Rebis Cykl: Dzieje czarownic z rodu Mayfair (tom 2.2) kryminał, sensacja, thriller
Dzieje czarownic z rodu Mayfair (tom 2.2)
Lasher
Rebis
2009-01-01
2009-01-01
Hanna Pustuła-Lewicka
lasher mayfair rice czarownice

Ta część tak jakby trochę odstaje od reszty... zakończenie chyba trochę mnie rozczarowało- niemniej jednak - warto przeczytać.

Opowieść Lashera może zmienić patrzenie na tę postać, ale w moim przypadku tak się nie stało. Rozumiem zachowanie Michaela, a nawet decyzję Rowan.
Nie wiem co może by więcej napisać o tej książce, chyba jedynie jeszcze to, że warto przeczytać. Ale uwaga! niesamowicie wciąga i trudno się oderwać.
Po wcześniejszych częściach zawsze musiałam od razu sięgnąć po kolejną, ale teraz nie odczuwam tak silnej potrzeby. Wprawdzie i tak sięgnę po "Taltosa" bo jestem ciekawa o czym jest, ale jak dla mnie "Opowieści o czarownicach z rodu Mayfair" (na chwilę obecną) mogłyby się skończyć na tym tomie "Lashera".

Po wcześniejszych częściach zawsze musiałam od razu sięgnąć po kolejną, ale...

Zastanawiało mnie w tej książce wiele rzeczy. Dlaczego nie ma w niej opisywanych losów głównych bohaterów, a poznaje się nowych. Dlaczego tak długo nie wiadomo, co się dzieje z Lasherem. Dlaczego, dlaczego... W tej części cały czas się nad czymś zastanawiałam. Dlaczego tak, a nie inaczej, czemu akurat to, a nie tamto... I szczerze mówiąc dobrze. Anne Rice sprawiła, że cały czas myślami byłam blisko lektury. Nie umiałam się doczekać, by przeczytać kolejne stronnice tego dzieła.
Oczywiście były dosyć długie opisy, które szczerze powiedziawszy trochę spowalniały akcję, ale nie były zanadto męczące, a to też jest ważne.
A koniec... Uważam, że nie mógłby być inny. Chociaż sama do końca nie byłam pewna, co się wydarzy.
Współczucie. Pasja. Nawet chęć zemsty tworzą idealną całość.
A mimo wszystko czegoś mi w tej książce brakowało. To nie było na poziomie "Godziny Czarownic". Na podobnym, ale nie na takim samym. Jednakże jeżeli ktoś jest ciekawy, jak potoczyła się walka pomiędzy Rowan, Michaelem, Lasherem, a pozostałymi postaciami, może drugoplanowymi, ale także ważnymi, to musi sięgnąć po tą część, a w sumie po te dwie części ( w moim wydaniu był ten tom w dwóch częściach ;))

Jedna z bardziej wciągających serii jakie czytałam

Jedna z bardziej wciągających serii jakie czytałam