Chopin
chopin, biografia, muzyka

Monografia przypomina niezwykłe cechy charakteru Chopina, jego życie i dorobek w historii muzyki jakim może pochlubić się Polska. Jego mazurki i polonezy ucieleśniają ducha narodu polskiego i polskie krajobrazy pól niezmierzonych. Mimo iż od śmierci kompozytora upłynęło już tyle lat, jego muzyka nie straciła ani trochę ze swego czarodziejskiego geniuszu, czy magicznego wpływu. Dla milionów stała się nawet symbolem wolności. Balzac pisał o Chopinie: „Mniej w nim z muzyka, niż z wrażliwej duszy”.

źródło opisu: www.pwm.com.pl

źródło okładki: www.pwm.com.pl