Bitwy, które zmieniły bieg historii

Tłumaczenie: Sławomir Patlewicz
Wydawnictwo: Bellona
Battles that changed history
978-83-11-10733-5
historia

Pięćdziesiąt rozstrzygających bitew na przestrzeni 2500 lat historii wojen. Od Benewentu do Waterloo, od Konstantynopola do Gettysburga, od Bosworth Field do El-Alamein. Znawca historii wojskowości Geoffrey Regan prezentuje wielki przegląd pięćdziesięciu słynnych starć, które swym przebiegiem i skutkami wywarły decydujący wpływ na losy świata. Autor przedstawia tło i konsekwencje każdej bitwy,...

Autor przedstawia tło i konsekwencje każdej bitwy, żywo odtwarza przebieg walk, analizuje taktykę i osobowość głównych dowódców oraz uzbrojenie stron; pomocne są tu barwne, poglądowe mapy i ilustracje.
Książka w sposób wyczerpujący i przystępny ukazuje pięćdziesiąt orężnych zmagań, które ukształtowały nasz dzisiejszy świat.

Gentleman | 2019-02-03
Magnus Dux | 2013-07-16