Sztuka uwodzenia

Okładka książki Sztuka uwodzenia Samantha Young
Okładka książki Sztuka uwodzenia
Samantha Young Wydawnictwo: Burda Publishing Polska Cykl: On Dublin Street (tom 3) literatura obyczajowa, romans
On Dublin Street (tom 3)
Before Jamaica Lane
Burda Publishing Polska
2014-06-18
2014-01-07
2014-01-07
Ewa Ciszkowska
seks mistrz erotyka romans lekcje namiętność miłość

"Sztuka uwodzenia" to ksiazka na jeden wieczor.
Wciagajaca, interesujaca fabula, ciekawi bohaterowie, blyskotliwe dialogi i komiczne watki, to glowne zalety lektury.
Poczatek slaby, choc w ostatecznym rozrachunku oceniam calosc na plus.
Lubie styl autorki.Cenie ja za wyobraznie i oko na szczegoly.
Dobrze czyta sie jej ksiazki, choc zdecydowanie najbardziej podoba mi sie pierwsza czesc serii "On Dublin Street", czyli "Wbrew zasadom".
Po lekturze kolejnych publikacji czuje niedosyt.
Tak czy owak, polecam te ksiazke i pozostale czesci rowniez.
Utwory Pani Young to jedne z lepszych erotykow, jakie ostatnio wpadly w moje rece.

"Sztuka uwodzenia" to ksiazka na jeden wieczor.
Poczatek slaby, choc w ostatecznym rozrachunku oceniam calosc na plus.
Lubie styl autorki.Cenie ja za wyobraznie i oko na szczegoly.
Dobrze czyta sie jej ksiazki, choc zdecydowanie najbardziej podoba mi sie...

Super książka

Super książka

Odkrywanie siebie...

"Sztuka uwodzenia" to trzeci tom serii On Dublin Street. Olivia przez trudne doświadczenia okresu dorastania i wczesnej młodości nie miała za dużo do czynienia z mężczyznami, stąd jej onieśmielenie w towarzystwie chłopaków, którzy jej się podobają. By nabrać pewności siebie prosi swojego przyjaciela Nate'a - seryjnego podrywacza, by udzielał jej lekcji romansowania. Co wyniknie z tej umowy?

Opis tej powieści może brzmieć jak zwykły, sztampowy, cukierkowy romans, jednak nic bardziej mylnego! "Sztuka uwodzenia" to jeden z najlepszych romansów YA jakie czytałam. Samantha Young ma talent do kreowania prawdziwych relacji między bohaterami. Nie ma w nich ani grama sztuczności - są skrywane uczucia, niedopowiedzenia, traumy, które wpływają na obecne życie, ale również silna przyjaźń, wsparcie, przywiązanie, połączenie przez podobne doświadczenia życiowe... Jednym słowem: genialne! Kreacja bohaterów, ich charaktery, osobowości i wybory życiowe sprawiają, że czytelnik mocno się do nich przywiązuje, kibicując w osiągnięciu celu.

Nie sądziłam, że aż tak bardzo poruszy mnie historia Olivii i Nate'a. Wywołała ona u mnie cały wachlarz emocji - od radości, poprzez łzy, gniew, aż po ogromne pragnienie, by im się ułożyło. Niezwykle mocno kibicowałam tej parze! Bo tak, od początku wiadomo w jakim kierunku zmierza fabuła i jak całość historii się zakończy. Niemniej, to nie koniec jest najważniejszy, ale droga jaką bohaterowie przeszli, by znaleźć się w kulminacyjnym punkcie. Zmiany, jakie się w nich dokonują są tak rzeczywiste, że śmiało można stwierdzić, że taka historia mogłaby wydarzyć się w prawdziwym życiu.

A jako, że jest to romans to dochodzą sceny seksu. Sceny umiejętnie opisane, realne, które, co najważniejsze, NIE odrzucają i NIE wywołują uczucia żenady. Niezwykle cenna umiejętność u autora powieści romantycznych...

A na koniec jeszcze element, który mnie mocno rozczulił - nawiązanie do serii Harry Potter, Zgredka i skarpetek między książkami. Genialne!

Podsumowując, "Sztuka uwodzenia" to niebanalny romans z prawdziwymi bohaterami i skomplikowanymi relacjami międzyludzkimi. Angażujący, wciągający, który można pochłonąć na raz. Historia Olivii i Nate'a na długo zostanie w mojej pamięci.

Polecam!

Moja ocena: 8,5/10

Odkrywanie siebie...

To chyba jedna z lepszych pozycji, które ostatnio czytałam. Wciągająca, zabawna, wzruszająca. Polecam!

Tak, tak i jeszcze raz tak. Niby oklepany temat, ale historia tej dwójki roztopiła moje serce.

Lekka pozycja, niezbyt wymagając, ale przyjemnie się czytało. Dobrze zbudowane i opisane erotyczne sceny. Zakończenie bardzo przewidywalne

No nie. Absolutnie nie. Nie można czytać książek Samanthy Young, bo to grozi całym dniem z czytnikiem... Cóż to była za historia... 3 tom serii #ondublinstreet. Sztuka uwodzenia. Tym razem bohaterami są Olivia i Nate. Ona - chorobliwie nieśmiała bibliotekarka, on - pewny siebie lowelas. Oni-para przyjaciół. Któregoś dnia Liv prosi Nate'a, by ten nauczył ją tajników flirtu i seksu. Rozpoczęte lekcje przynoszą efekty i skutki niepożądane... Znowu przepadłam jarając się historią tych dwojga. Super świetna historia. Wam polecam, a sama cieszę się, że przede mną jeszcze kilka części tej cudnej serii 😍.

Uwielbiam. Jest gorąco i namiętnie. Czyta się jednym tchem.

Uwielbiam. Jest gorąco i namiętnie. Czyta się jednym tchem.

Wciągająca historia . No nie spodziewałam się takiej ale przez myśl mi przeszło że nawzajem zatraca się w sobie a co za tym idzie wystawia swoją przyjaźń na wielka próbę . Nie sposób się było oderwać plus za to że poznajemy dalsze losy wcześniejszych bohaterów.

Jest to trzeci tom cyklu "On Dublin Street" i moim zdaniem, przynajmniej do tej pory, jest to najlepsza część. Szalenie zabawna, wciągająca historia przy której na pewno nie da się nudzić.

Olivia jest nieśmiałą dziewczyną. Jest bardzo zakompleksiona i nie widzi siebie w superlatywach, co niestety blokuje ją przed nawiązywaniem relacji z mężczyznami. Nate natomiast jest jej przyjacielem, który decyduje się jej pomóc. Staje się jej nauczycielem w rozmowach z mężczyznami, w jaki sposób ma się zachowywać podczas nawiązywania relacji, a także w sferze seksualnej. Dzięki niemu Olivia nabiera pewności siebie, zaczyna dostrzegać swoje zalety, swoje piękno. Lekcje te zaczynają prowadzić do zaciśnięcia się więzi między chłopakiem a dziewczyną, zakochują się w sobie, jednak Nate ma bardzo trudną przeszłość i walczy ze swoimi uczuciami. Wręcz broni się przed nimi.

Powieść była chyba jedną z lepszych z tego cyklu, przeczytałam ją wyjątkowo szybko. Wiadomo, że jest to taka cukierkowa powieść romantyczna z wątkami erotycznymi i nie można zbyt wiele od niej oczekiwać. Przewidywalna, nie wyróżniająca się niczym szczególnym, za to bardzo zabawna, lekka i przyjemna. Mimo wszystko bardzo dobrze się przy niej bawiłam i nie żałuję czasu spędzonego z tą lekturą.

• Romans