Hiszpania Franco

Wydawnictwo: Arte
Hiszpania, polityka
historyczna

Cenzura komunistyczna (...) zrealizowała swój cel: nawet gdybyśmy chcieli czytać reakcyjne książki, to nie znamy nazwisk ich autorów, ani ich tytułów. Nie tylko zresztą my ich potencjalni czytelnicy lecz i polscy bibliotekarze, którzy prac tych nie sprowadzają i nie kupują dla polskich księgozbiorów, gdyż nawet nie wiedzą kogo i co należałoby kupić. Frankizm a nawet szerzej -kontrrewolucja h

Bartosz Ramus | 2014-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2014

Książka prof Adama Wielomskiego jest rewelacyjna. przeprowadza czytelnika przez poszczególne idee polityczne (Karlizm, Monarchizm, Nacjonalizm czy Autorytaryzm), które zostały połączone w jeden nurt zwany Frankizmem. Jest to godna polecenia książka, dla tych, którzy są reakcjonistami lub po prostu interesują się polityką.

keldorn | 2017-03-06

Bardzo dobra książka.