Między Wisłą a Potomakiem

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Liderów Opinii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Patria Media
9788393220922
historia
moch

Po co i komu potrzebna jest Polska? Europa Środkowa: Intermarium czy post-Sowiecja? Jaką rolę odgrywa KGB w dzisiejszej Rosji? Dlaczego istnieją dwie Ameryki? Kto prowadzi w geopolitycznym wyścigu o wodę i ropę? Co się dzieje w świecie służb specjalnych? Jak zachować chrześcijański charakter cywilizacji zachodniej? Na te - i nie tylko - pytania odpowiada waszyngtoński "insider" i jeden z...

Po co i komu potrzebna jest Polska?
Europa Środkowa: Intermarium czy post-Sowiecja?
Jaką rolę odgrywa KGB w dzisiejszej Rosji?
Dlaczego istnieją dwie Ameryki?
Kto prowadzi w geopolitycznym wyścigu o wodę i ropę?
Co się dzieje w świecie służb specjalnych?
Jak zachować chrześcijański charakter cywilizacji zachodniej?

Na te - i nie tylko - pytania odpowiada waszyngtoński "insider" i jeden z najlepszych analityków "polskiej duszy", laureat Nagrody im. Józefa Mackiewicza, historyk Marek Jan Chodakiewicz.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Roman Dłużniewski | 2016-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2016

Bardzo ciekawa książka. Momentami zmuszała do zamyślenia, refleksji a momentami wywoływała uśmiech. Chodakiewicz wie o czym pisze, a że pisze bardzo dobrze to warto go czytać.

moch | 2012-09-19
Na półkach: Przeczytane, Siły sensu, 2012

Zamiarem autora, jak sam stwierdził, było "dostarczenie informacji w takiej formie, że nie tylko będzie dostępna dla osoby mało tym zainteresowanej, ale również pomoże osobom nastawionym patriotycznie i tradycjonalistycznie zidentyfikować interesy i zjawiska, które Polsce dobrze mogą się przysłużyć, i takie, których powinna unikać, albo wręcz zwalczać" Myślę, że mu się udało.Zakres tematyczny artykułów jest bardzo szeroki. Pozwala to na spojrzenie na nasz "polski zaścianek" zupełnie z innej perspektywy. Bardzo sobie cenię u Chodakiewicza,że pomimo dużego zaangażowania w sprawy polskie, nie daje się wciągać w spory ideologiczne, lecz "robi swoje" do czego i nas zachęca.
Niestety znowu o pomstę do nieba woła strona redakcyjna, ale to chyba zaczyna być znak naszych czasów.

Karo | 2013-07-06
Przeczytana: 06 lipca 2013

Zbiór felietonów profesora Chodakiewicza - skądinąd przesympatycznego człowieka, o czym miałam przyjemność się przekonać na jego wykładzie w ramach cyklu "OtwórzMy oczy" w Warszawie, to kompendium ogromu wiedzy z zakresu geopolityki, historii, czy po prostu polskości. Czy jest to książka dla laika? Z pewnością mogę stwierdzić, iż zawiera kilka bardzo ciekawych felietonów (mnie najbardziej ciekawiły działy: "Polacy, Żydzi, Kresy", "Polska w XXI wieku - tożsamość i przyszłość", "Woda i ropa" oraz "W świecie służb") Z geopolityki czuję się słaba, ponieważ w systemie edukacji, który przeszłam kulała za równo geografia (jedyne co pamiętam z geografii z liceum to słowa nauczycielki "spieszmy się kochać facetów, tak szybko mają prostatę" - widać jakie mądre), jak i historia (tu z kolei w pamięci mam "MahomeKa i rok czysta czydzieści czy"). Tak więc dopiero w okresie studiów, kiedy stałam się dojrzalsza i na ile pozwalał mi czas, zaczęłam zgłębiać te o to dziedziny życia - tak więc dopiero...

Marcin Lipigórski | 2013-10-20
Przeczytana: 2012 rok

No, dobrze sie czyta kogoś kto ma duszę polską a pisze z oddali. I pisze dość mądrze. Książka wiele wnosi i daje do myslenie.

Łukasz Lelonek | 2014-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2014

Zbiór artykułów historyka. A jakże cenne i wartościowe.

Znaczna część artykułów dotyczy geopolityki i wydarzeń bieżących, dowodząc, że nie ma końca historii. Tych tematów bardzo brakuje w debacie nad Wisłą. Dlatego warto się z nimi zapoznać.

Krzychu | 2018-06-02
admirał | 2016-12-29