Geek Girl

Cykl: Geek girl (tom 1)
Wydawnictwo: HarperCollins
angielski
FraniaS

Harriet Manners knows a lot of things. She knows that a cat has 32 muscles in each ear, a "jiffy" lasts 1/100th of a second, and the average person laughs 15 times per day. What she isn't quite so sure about is why nobody at school seems to like her very much. So when she's spotted by a top model agent, Harriet grabs the chance to reinvent herself. Even if it means stealing her Best Friend's...

Harriet Manners knows a lot of things.

She knows that a cat has 32 muscles in each ear, a "jiffy" lasts 1/100th of a second, and the average person laughs 15 times per day. What she isn't quite so sure about is why nobody at school seems to like her very much. So when she's spotted by a top model agent, Harriet grabs the chance to reinvent herself. Even if it means stealing her Best Friend's dream, incurring the wrath of her arch enemy Alexa, and repeatedly humiliating herself in front of the impossibly handsome supermodel Nick. Even if it means lying to the people she loves.

As Harriet veers from one couture disaster to the next with the help of her overly enthusiastic father and her uber-geeky stalker, Toby, she begins to realise that the world of fashion doesn't seem to like her any more than the real world did.

And as her old life starts to fall apart, the question is: will Harriet be able to transform herself before she ruins everything?

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

wiolagg66 | 2015-05-08

Książka według mnie słaba. Nie zachwyciła,a ni nie zaciekawiła mnie na tyle,by dać jej jeszcze kiedyś szansę :(

isobel | 2015-03-28
Na półkach: Przeczytane, YA Books
Przeczytana: 27 marca 2015

/geek/
1.<<osoba towarzysko nieobyta i niemodna>>
2.<<osoba zafascynowana konkretnym tematem (zwykle związanym z nauką); obsesyjny entuzjasta jakiejś dziedziny>>
3.<<obraźliwe określenie mola książkowego i kujona>>

Rudowłosa Harriet Manners ma piętnaście lat, piegowatą cerę oraz dwie lewe ręce i dwie lewe nogi - zawsze musi się o coś potknąć (na przykład o własne stopy), siejąc dookoła chaos. Ta dziewczyna to prawdziwa chodząca katastrofa. Ale Harriet jest przede wszystkim tzw. geekiem - w pełnym znaczeniu tego słowa. Posiada dużą wiedzę na naprawdę różne tematy. Wie na przykład z jakiego języka pochodzi słowo "mumia" i co oznacza; wie że w XVII wieku bardzo modne było przyklejanie sobie brwi z mysich skórek; dlaczego kocie oczy świecą w ciemności i o ile dokładnie Księżyc oddala się każdego roku od Ziemi. Są jednak takie rzeczy o których Harriet nie ma najbladszego pojęcia: o modzie i o stylu w ogóle. Nie wie też, jak to jest mieć życie towarzyskie i jakie to uczucie, gdy jest...

Weronika | 2015-08-27
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Czytając naprawdę się uśmiałam. Książka jest pełna śmiesznych tekstów oraz świetnego humoru. Powieść czyta się szybko i przyjemnie.
Warto o niej pamiętać w gorsze dni ;)

Rebecca | 2015-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

A oto i książka opisująca problemy dorastania.
"Geek"- miło było się dowiedzieć co to znaczy.
Harriet-główna bohaterka może nie zawsze potrafi ugryźć się w język,ale dzięki temu jest sobą. Kłamie-trochę za często owszem,ale przy tym wplątuje się w takie kłopoty, że nie sposób się nie śmiać czy choćby uśmiechnąć.
Jest po prostu przesympatyczna i nie ukrywajmy dużo wie, naprawdę duużo.
Dziewczyna,która w dość krótkim czasie zdaje sobie sprawę z tego,że kocha swoje życie pomimo wszystkich jego wad i nie za bardzo chce je zmieniać.
Pełna humoru (jest nim wręcz przesycona) i ciepła(jak najbardziej)historia 15-latki,która rzeczywiście przez pewien przypadek, a może zrządzenie losu (?) zostaje modelką.

aAtlanta | 2016-01-03
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 11 listopada 2015

Wydaje mi się, że Geek Girl to jakaś seria. W bibliotece wzięłam pierwszą lepszą część. Modelka z przypadku. Powiem tyle. Niech dziewczyny nie myślą, że task wygląda świat mody. Faktycznie, niektóre znane modelki, zostały odkryte w centrach handlowych, na przedstawieniach lub w restauracjach, lecz to nie takie proste... Autorka wybrała modeling spontanicznie, nie było to pewnie dobrze przemyślanie.
Faktycznie pojawiają się tu problemy i ich rozwiązywanie. Z perspektywy czasu myślę, że to dobra pozycja i chętnie przeczytam Japońska katastrofa ;)
Polecam jako odmrażacz.

Genialna i idealna na poprawę humoru - recenzja na dniach, ale polecam serdecznie już dziś! :)

Fleur | 2016-01-03
Przeczytana: 30 grudnia 2015

Mam w sobie coś z geeka :)
Dowiedziałam się tego po lekturze tej książki. Nie żebym została modelką, niestety nie wypatrzył mnie nigdy żaden agent i trochę zazdroszczę Harriet tej przygody.
U mnie to 'geekowanie' przejawia się bardziej na dociekliwym poszukiwaniu wszelkich znaczeń i wyjaśnień oraz, no cóż, muszę to przyznać, na ciągłym siedzeniu z nosem w książkach... no i na przekładaniu tego ponad wszystko inne - przynajmniej wg definicji wyszukanej w słowniku przez Harriet.

Książka sama w sobie jest jednak naiwna i zupełnie nieżyciowa, taka klasyczna historyjka dla młodzieży. Bez jakiegoś większego polotu.
Na ogromny plus jednak to, że jest przezabawna. Humor prezentowany przez główną bohaterkę nie raz sprawiał niespodziewane wybuchy śmiechu. No i lubię akcję dziejącą się w Wielkiej Brytanii. Pozostałe rzeczy całkowicie przeciętne i podejrzewam, że długo tej historii pamiętać nie będę.

Setsu | 2015-06-25
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: czerwiec 2015

Nie bawiąc się w śmiesznie długie wstępy powiem po prostu, że "Geek girl" jest naprawdę dobrą książką dla młodzieży.
Poznajemy Harriet - prawdziwego geeka, która za nic nie chciała wkroczyć do świata mody. (Nie)stety nie udaje jej się utrzymać od tego z daleka i staje się tytułową modelką z przypadku.

Powieść Holly Smale to przede wszystkim lekka książka na letnie wieczory. Subtelnie wprowadzony wątek miłosny, który bije po oczach młodością tylko to potwierdza.

-Frosty- | 2016-03-02
Na półkach: Przeczytane, 2016

Opis nie zachęcił mnie zbytnio do przeczytania tej książki. Zdecydowałam się na to dopiero, gdy dowiedziałam się, że autorka w pewnym stopniu inspirowała się prawdziwymi zdarzeniami ze swojego życia. Tak jak główna bohaterka, w wieku 15 lat, miała przygodę z modelingiem. Spodziewałam się lekkiej i zabawnej powieści dla młodzieży. Niestety postacie okazały się bardzo szablonowe, a przedstawione wydarzenia mocno podkoloryzowane. Liczyłam na dawkę śmiechu, a niestety poziom humoru oceniam na bardzo niski. Mimo wysiłków autorki, to co miało być dowcipne było raczej żenujące... Myślę, że z lektury zadowolone będą osoby mniej więcej w wieku 10-12 lat, nie więcej.

FraniaS | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Zaczęło się super. Typowa opowieść o brzydkim kaczątku, Harriet, która jest “kujonką” i jest tego w zupełności świadoma. Jej to osobiście nie przeszkadza, ale nie można tego samego powiedzieć o jej znajomych ze szkoły. Ponieważ każdy daje jej do zrozumienia, że Harriet nie należy do najpiękniejszych osób, jakież ogromne jest zdziwienie bohaterki, gdy zostaje odkryta przez jedną z największych agencji modelek?

Tak więc jak już wspomniałam początek i pomysł na opowiadanie wydawał się być naprawdę ciekawy, choć podobny pomysł miała Meg Cabot w swojej serii “Airhead”, tyle że ona rozwinęła ten pomysł trochę inaczej. No ale do rzeczy, historia pełna jest niezręcznych i naprawdę śmiesznie opisanych sytuacji, dzięki za to, ale sama fabuła nie należy do najmocniejszych, bo nie ma tutaj niczego zaskakującego, żadnej “bomby”, szoku, nagłych zwrotów akcji, innymi słowy brakuje “tego czegoś”.

Samą książkę czyta się niezwykle szybko i ma się wrażenie jakby oglądało się jeden z tych filmów...