Głodna tygrysica i inne bajki buddyjskie

Wydawnictwo: Elay
historyczna

Tradycyjne kultury unikają podziału swej spuścizny na literaturę dla dzieci i dla dorosłych, stawiając pytania istotne dla każdego, bez względu na wiek. Dżataki, często zwane bajkami buddyjskimi odnoszą się do takich pytań nie poprzez filozofię, lub ustalony opis świata, lecz przez żywą demonstrację funkcjonowania wartości moralnych i duchowych w życiu. Niniejszy zbiór składa się z kilkunastu dżatak zaczerpniętych z książki Rafe'a Martina "The Hungry Tigress".

chiara | 2012-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2012

Są to bajki dla dzieci i dla dorosłych, opowieści o wcześniejszych wcieleniach Buddy zwane dżatakami. Uczą, że najważniejsze są współczucie, szacunek i miłość do wszystkich form życia, szlachetność, dobroć, odwaga, wytrwałość, pogoda ducha i wiara.

panbarney | 2016-05-27
Przeczytana: 20 maja 2016