Ścieżka

Tłumaczenie: Andrzej Wojtasik
Wydawnictwo: Amber
The Path: Unlocking the Timeless Code to a Good Life

Rewolucyjny sposób myślenia o wszystkim! Uznany bestseller w 20 krajach! Bądź sobą Bądź szczery Bądź silny Bądź spontaniczny Planuj racjonalnie To nie jest książka filozoficzna ani wykład filozofii, choć przekazuje idee starożytnych chińskich mędrców. Nie wymaga ani wiedzy, ani zainteresowania historią, filozofią ani Chinami. Nie jest poradnikiem, choć uczy, jak każdy może zmieniać swoje...

Rewolucyjny sposób myślenia o wszystkim!

Uznany bestseller w 20 krajach!

Bądź sobą
Bądź szczery
Bądź silny
Bądź spontaniczny
Planuj racjonalnie

To nie jest książka filozoficzna ani wykład filozofii, choć przekazuje idee starożytnych chińskich mędrców. Nie wymaga ani wiedzy, ani zainteresowania historią, filozofią ani Chinami. Nie jest poradnikiem, choć uczy, jak każdy może zmieniać swoje życie na lepsze.

To jedyna w swoim rodzaju inspirująca, pasjonująca i przekonująca opowieść charyzmatycznego profesora, który przetwarza myśli starożytnych chińskich mędrców na naszą codzienność. Wielkie zmiany dokonują się w małych słowach, drobnych gestach, zwyczajnych czynach i zachowaniach w codzienności. Tam, gdzie toczy się nasze życie.

Zapomnij o tym, czego cię uczono:
Bądź sobą - nie patrz w siebie, ale na zewnątrz. Nie szukaj swojego prawdziwego „ja”, ale twórz je. Stawaj się, kształtuj siebie. Nie szczerość, ale tworzenie codziennych rytuałów pomogą ci stać się lepszym. Całość naszych związków z ludźmi tworzymy poprzez codzienne drobne gesty i słowa. Spontaniczność możesz zdobyć tylko poprzez ćwiczenia.

Bądź silny - władzę i wpływy zdobywa się poprzez bierność, nie dominację. Siła kryje się w słabości.

Planuj racjonalnie - nie planuj na szeroką skalę i nie załamuj się, jeśli plan zawiedzie. Świat jest skomplikowany, zawsze może nas zaskoczyć. Ty – jak każdy – możesz zmieniać swoje życie niezależnie od wrodzonych i wyuczonych cech czy sytuacji.

To rewolucyjna opowieść sprzeczna z tradycją kultury Zachodu. Pokazuje, jak podejść inaczej do codziennego życia. Jak przełamać schematy relacji z ludźmi, w których tkwimy. Jak subtelnymi zmianami myślenia i zachowania doskonalić nasze życie, by żyć dobrze i z sensem.

Na wykłady Michaela Puetta przychodzi ponad 700 studentów do auli mieszczącej normalnie 400 osób. Niekoniecznie interesują się filozofią i filozofami. Ty też nie musisz pamiętać ich imion. Ale po przeczytaniu tej książki powtórzysz za studentami profesora: „Teraz wiem, jak zmieniać swoje życie na lepsze.”

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/kategorie/literatur...(?)

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Monika Zjawińska | 2016-10-23

Rewolucyjny sposób myślenia o wszystkim!
To jedyna w swoim rodzaju inspirująca, pasjonująca i przekonująca opowieść charyzmatycznego profesora, który zamierza zmienić nasze życie na lepsze. Czy tego dokona, to każdy sam musi odpowiedzieć na to pytanie :)
Jedno jest pewne: jest to rewolucyjny sposób myślenia o wszystkim.
Cytując ze strony wydawnictwa: WIELKIE ZMIANY DOKONUJĄ SIĘ W MAŁYCH SŁOWACH, DROBNYCH GESTACH, ZWYCZAJNYCH CZYNACH I ZACHOWANIACH W CODZIENNOŚCI. TAM, GDZIE TOCZY SIĘ NASZE ŻYCIE.
I to jest prawda zawarta na stronach tej książki.

Marta-Kamińska | 2016-10-23

Czy ta książka zmieni wasze życie? Tak!
Czyta się jednym tchem! Fascynująca książka - zupełnie pod prąd obiegowym opiniom. Stawia na głowie to, co myślimy, że wiemy: o życiu, o świecie, o nas samych. Daje zupełnie nową receptę na wykorzystanie naszej naturalnej energii i naszych emocji, pokazuje, jak być bliżej innych ludzi. Inspiruje i otwiera oczy i umysł. Wręcz czuje się pasję profesora Puetta przeniesioną z sali wykładowej na te strony. Nic dziwnego, że jego wykłady to hit na Harvardzie. A jego książkę powinien przeczytać każdy.

Wojtek | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

Okładka polskiego wydania książki na pierwszy rzut oka może zniechęcać (te komercyjne hasła), a jednak jest to poważna i wartościowa pozycja. Autor w prosty do zrozumienia sposób podsumowuje przekaz kilku chińskich filozofów sprzed ponad 2000 lat. Szczególnie przydatne w obecnych czasach, gdy - jak się wydaje - zachodnia cywilizacja jest na zakręcie.

_Zaczytana_ | 2018-07-13
Na półkach: 2018, Przeczytane