Lovely Vicious

Cykl: Lovely Vicious (tom 1)
Wydawnictwo: Amazon Digital Services
Lovely Vicious
angielski
Candy

Inne wydania

Ogień spotyka lód. Miłość spotyka nienawiść. Siedemnastoletnia Isis Blake nie była zakochana od trzech lat, dziewięciu tygodni i pięciu dni, a po tym, co wydarzyło się ostatnim razem, planuje, aby tak pozostało. Od tamtej pory schudła 39 kg, zrobiła sobie cztery fioletowe pasemka we włosach i przeprowadziła się na jakieś zadupie w Ohio, aby pomóc swojej mamie uciec od toksycznego...

Ogień spotyka lód. Miłość spotyka nienawiść.
Siedemnastoletnia Isis Blake nie była zakochana od trzech lat, dziewięciu tygodni i pięciu dni, a po tym, co wydarzyło się ostatnim razem, planuje, aby tak pozostało. Od tamtej pory schudła 39 kg, zrobiła sobie cztery fioletowe pasemka we włosach i przeprowadziła się na jakieś zadupie w Ohio, aby pomóc swojej mamie uciec od toksycznego związku.
Wszystkie dziewczyny w jej nowej szkole pragną jednego – Jack’a Hunter’a, Lodowego Księcia Liceum East Summit. Gorący, jak reklama Armaniego, wystarczająco inteligentny, aby dostać się do Yale i zimniejszy, niż Arktyka, Jack Hunter nigdy z nikim się nie umawia. Oczywiście, ludzie widują go w centrum miasta z pięknymi kobietami, ale nigdy nie poświęcił on żadnej licealistce nawet odrobiny swojego czasu. Dopóki Isis nie uderza go w twarz.
Jack spotkał kogoś mu dorównującego. Nagle wszystko staje się grą.
Cel: sprawić, aby ta druga osoba błagała o litość.
Plansza gry: Liceum East Summit.
Nagroda: Coś, czego żadne z nich się nie spodziewa.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/18657517-lovely-vicious

książek: 2064

Mieszane uczucia to chyba najlepsze określenie na moje wrażenia podczas czytania tej książki. Chwilami ogarniało mnie radosne zaskoczenie, bo było zabawnie, dowcipnie, tajemniczo, a mnie albo skręcało ze śmiechu, albo ściskało za serce... Zdarzały mi się też jednak momenty silnej irytacji.

Zacznijmy może od bohaterki, która jest naprawdę wyjątkowa - rzadko można spotkać osobę tak wygadaną, pyskatą, wręcz wyszczekaną, zawziętą i bezczelną. Isis nie odpuszcza - nigdy i nikomu. Walczy do upadłego, przede wszystkim o innych. Potrafi się mścić. I mimo że niektóre jej słowa i zachowania wydawały mi się zbyt złośliwe, by móc ją polubić, to jednak przekonała mnie do siebie. Chyba po prostu tym, że pod swoją skorupą ma dobre serce. Tak samo jak Jack.

Zarówno Isis, jak i Jack chwilami niemiłosiernie mnie drażnili (właśnie stąd się wzięły moje mieszane odczucia), to tak naprawdę są oni mocnym punktem tej opowieści. Tak samo jak fabuła i to, co spotkało Isis i innych. Wzbudzało to we mnie...

Kasiek | 2017-04-23
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Książka niebanalna, nietuzinkowa, nieprzewidywalna. Dawno żadna książka nie wywołała we mnie tylu skrajnych emocji, żadna tak mnie nie zaskoczyła. Ta zaskakiwała na każdym kroku. Już sama postać głównej bohaterki jest wielką niespodzianką. Jej postawa, stosunek do przeżytych wcześniej dramatów, zachowanie i reakcje na bieżące wydarzenia są totalnie nie do przewidzenia. No i wywoływały różne uczucia. Raz jej zachowanie czy słowa mnie rozśmieszały, innym razem denerwowały, a jeszcze innym strasznie irytowały. Oczywiście należy wziąć pod uwagę jej wiek, przykre doświadczenia i burzę hormonów. Mimo jej wszystkich „wyskoków” nie sposób jej nie polubić. Podobnie jest z Jackiem. Mimo całej mrocznej otoczki wokół jego postaci i sposobu bycia, wzbudza sympatię i szacunek. Zwłaszcza jeśli chodzi o jego stosunek do Sophii, jak i oczywiście do Isis. Choć w tym przypadku bywało różnie.
Historia Isis i Jacka jest ciekawa, na przemian śmieszna i wzruszająca, a przede wszystkim zaskakująca....

WampirkaJustynka | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

Ta książka to totalne nieporozumienie. Żałuję poświęconego na nią czasu i pieniędzy. Teraz chcę po prostu wyrzucić z pamięci to badziewie.

Natalia | 2017-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Wyobraźcie sobie, że poznajecie osobę, która mówi od rzeczy, jest gadułą, nawet niektóre ze swoich myśli nieświadomie wypowiada na głos. Jak zacznie konflikt, to nie popuści, aż nie wygra. Co pomyślicie? Polubicie ją czy będziecie uważać za nienormalną? A może głupią? Tu się myliście, Isis taka nie jest. A jaka? Mądra, zabawna, uparta, dobra. Jest, to jedna z najbarwniejszych postaci jakie przyszło mi poznać. Z początku mnie irytowała, bo wydawało mi się, że jest jej zbyt wiele w tej książce. Jednak z czasem podbiła moje serce swoim talentem do pakowania się w kłopoty i zjednywania sobie ludzi swoją bezinteresownością i dobrocią. Co do męskiej postaci, to jest nią, Jack, uosobienie piękna. Ma wiele wielbicielek, które odpycha. Wieje od niego chłód przez co nazywany jest Lodowym Księciem przez koleżanki z liceum East Summit. Bezczelny i arogancki, szczery do bólu i działający na Isis "jak płachta na byka". To bardzo tajemnicza postać (choć nie tylko on). Isis i Jack, to dwie różne...

Karolina Jędraszak | 2015-02-10

Bardzo lubię książki nieszablonowe. Ta taką zdecydowanie jest.
Isis jest postacią bliską memu sercu. Ironiczna gaduła z pozornym dystansem do siebie. Nie obchodzi jej to, że większość ludzi uważa ją za świruske jednak na słowo "brzydka" ma napady paniki. Czytając książkę i reakcję innych bohaterów sądzę, że dziewczyna nie jest brzydka. Choć nie jest może Milą Kunis to ma ładną twarz i ciało. Na skutek traumy pierwszej miłości jej samoocena ulega dezakceptacji. Po schudnięciu 39 kilogramów jej ciało pokrywają rozstępy, których ogromnie się wstydzi. W lustrze nadal spogląda na nią jej "wielorybie ja". Jest we własnym mniemaniu niegodna miłości czy seksualnego pociągu ze strony płci przeciwnej. Bardzo żal mi takich osób, ponieważ wyciąganie ich z tego stanu jest bardzo mozolne i czasochłonne.
Jack to nadwyraz inteligentny chłopak, który jest świadomy zła i okrucieństw świata. Pełen tajemnic, odkrywa przed nami swoje karty czy raczej wyrywa mu je Isis. Wyciągnięty ze swojej strefy...

Pistacia_Vera | 2017-05-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 06 maja 2017

wydawało się, że to będzie kolejna banalna historia dla nastolatków i poniekąd tak jest ale jest w niej coś jeszcze. to dramat, w którym młodych ludzi łączy tajemnica i nikt nie jest do końca taki jakiego udaje. główna bohaterka ma niewyparzony język i problemy w domu, główny bohater jest zagadką. epilog zaskakujący i dla mnie mógłby taki zostać ale to dopiero pierwszy tom więc ta historia będzie miała inne zakończenie.

Sorrow | 2014-07-09
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: lipiec 2014

WTF?! Ale ja się pytam co ta książka, którą sięgnęłam z tzw "braku laku" ze mną zrobiła? Pozycja o nastolatkach, konkretnie o dziewczynie, która ma lat 17. Nie spodziewałam się wow, ba ja niczego się właściwie nie spodziewałam. Opis fajny, ale też bez szału. Natomiast po przeczytaniu szczękę z podłogi zbierałam, a w trakcie nie chciałam oderwać oczu od słów. Najgorsze, że przed rozpoczęciem, nie doczytałam, że ta pozycja składa się z trzech tomów, które szybciutko muszę pochłonąć. Książka jest absolutnym majstersztykiem. Non stop coś się dzieje, jest dużo dramatów, akcji, ledwo jedno się kończy, już kolejne zaczyna. I te tajemnice z przeszłości, aż się coś robi aby je poznać NATYCHMIAST. Czasem odczuwa się, że główna bohaterka ma tylko te naście lat, ale to nie przeszkadzało mi absolutnie w takim, a nie innym odbiorze książki. Dla mnie super.

Betty | 2014-06-23

Już kiedyś pisałam, że nie przepadam za książkami, w których nastolatki odgrywają główne role, ale jednak mam za sobą kolejna taką pozycję, więc zgaduję, że jednak coś mnie do nich ciągnie ;)
Tutaj mamy Isis, główną bohaterkę, nastolatkę z doświadczeniem i ogromnym bagażem życiowym, która z początku nie każdemu przypadnie do gustu ze względu na sarkastyczne poczucie humoru ( choć ja ją uwielbiałam od startu hehe ) i Jacka, chłopaka który też swoje przeżył i skrywa tajemnicę. Od słowa do słowa i akcja gotowa hehe ;)
Taki trochę dramat w klimacie amerykańskiego LO, ale całkiem wciągający, więc z czystym sumieniem polecam ;)

Wow, po prostu wow. Książka pełna dobrego humoru, sarkazmu, nie ma czasu, aby się nudzić podczas czytania. Bardzo wciągająca, od razu sięgnęłam po drugą część, a potem po trzecią. Wyróżnia się od innych książek tym, że tutaj nie ma bajkowej miłości od pierwszego wejrzenia (dla mnie to wielki plus w książce, bo to czyni ją bardziej realną)
Książka genialnie ukazuje jak słowa potrafią mieć wielkie znaczenie, jak zapadają głęboko w pamięci i jak zmieniają bezpowrotnie nasze życie.
Wielką zaletą książki jest doskonałe zakończenie książki, które wywiera na czytelniku wielkie wrażenie. Jak przeczytałam ostatnie zdanie, pierwszą moją myślą było: "Autorka chyba sobie jakieś żarty robi, to nie może się tak skończyć". Szybko sprawdziłam, czy są kolejne części tej książki i trochę się uspokoiłam, są:) Właśnie takie książki, o tak niebanalnym zakończeniu zapamięta się na długo.

Weronika | 2017-07-26
Przeczytana: 26 lipca 2017

"Czasami nie możemy zrobić rzeczy, które chcielibyśmy zrobić dla siebie. Czasami czekamy, aż ktoś inny je zrobi. Nie możesz tak czekać już zawsze."

"Love me Never" to nieprzewidywalna,zabawna,wzruszająca,poruszająca trudny temat dla młodzieży książka przedstawiająca historie Isis,dziewczyny ,która w swoim życiu przeszła dużo.Bohaterka ma swoje cele.Pierwszym i najważniejszym jest ,by nigdy się nie zakochać.W przeszłości doświadczyła przykrych rzeczy ze strony chłopaka ,w którym była zakochana.Zasada numer dwa ,też bardzo ważna dla niej to pomoc jej matce,która w przeszłości zanała wiele cierpień ze strony nowego męża.Obie kobiety próbują uciec od przeszłości.Nowa szkoła nie jest taka zła.Na imprezie poznaje swoją przyszłą najlepszą przyjaciółkę i spotyka jego...Przystojnego,zimnego księcia.Nowa koleżanka szalenie do niego wzdycha.Gdy główna bohaterka wychodzi z łazienki widzi łzy dziewczyny ,postanawia coś z tym zrobić.Uderza chłopak w twarz.Od tej pory zaczyna się wojna...