bajki, baśnie, folklor, Grimm, Niemcy, klasyka
MAD_ABOUT_YOU

Wyjątkowe, pięknie ilustrowane wydanie kolekcjonerskie słynnych baśni braci Grimm. Zawiera wszystkie zebrane i opracowane przez nich baśnie i legendy dziecięce.

źródło opisu: Wydawnictwo Rea, 2012

źródło okładki: www.rea.com.pl

Paweł Flisiński | 2014-12-14
Przeczytana: 14 grudnia 2014

Pamiętam z dzieciństwa jak do snu miałem czytanego "Jasia i Małgosię", "Czerwonego kapturka" czy "Kopciuszka", sentyment jaki pozostał z tamtych dni zachęcił mnie by spróbować poznać WSZYSTKIE baśnie i legendy autorstwa braci Grimm -

- Pięknie wydane, aczkolwiek duże i opasłe tomisko trochę sobą onieśmielało, by jednak jakoś pokonać ten wielostronicowy las, postanowiłem książkę "jak za dawnych lat" czytać po jednej baśni/legendzie dziennie, przed snem. I tak stopniowo dotarłem do końca.

Krótki wstęp na początku pozwala dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy o samych braciach Grimm jak i pochodzeniu historii. Czytając kolejne tytuły zauważało się jak wiele z nich jest do siebie podobnych, nieraz prawie identycznych różniących się tylko imionami bohaterów - te same zadania, te same przeszkody, ten sam morał, ta sama prawda - trzeba być dobrym, prawdomównym, dotrzymywać słowa, bogobojnym i pracowitym. Powtarzane tyle razy - zostawało w pamięci coraz bardziej. W pewnym momencie...

Soplic | 2015-09-19

Kolejny po Conanie Barbarzyńcy translatorski potworek od REA: tym razem mamy tłumaczenie niemieckich baśni z języka... rosyjskiego. Widzę kompletne wydanie Sherlocka od nich i aż się boję co tam z kolei jest;)

Krzysztof Bilski | 2016-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2016

Rewelacyjny zbiór baśni autorstwa braci Grimm. Historie pełne humoru, ciekawych zdarzeń, morałów. Polecam każdemu miłośnikowi baśni.

Kathryn | 2018-03-18
Na półkach: Mój zbiór, Przeczytane