Szukaj mnie wśród lawendy. Zuzanna. Tom I.

Cykl: Szukaj mnie wśród lawendy (tom 1)
Wydawnictwo: Novae Res
Danway

Piękna Dalmacja Południowa, malowniczy Półwysep Pelješac, trzy siostry, trzy historie, trzy miłości. Czy można zapomnieć o zdradzie i niespełnionych obietnicach? Mówi się, że każdy zasługuje na drugą szansę, ale czy takim dobrodziejstwem Zuzanna obdarzy Roberta? Nie tak łatwo przecież zamknąć karty przeszłości i napisać nową opowieść o wspólnym życiu. Zuzanna to pierwszy tom historii trzech...

Zuzanna to pierwszy tom historii trzech kobiet w gorących chorwackich klimatach. Opowieść o tym, jak łatwo i szybko można zniszczyć wszystko, co w życiu najcenniejsze i jak trudno potem to odzyskać.

źródło opisu: http://novaeres.pl/

źródło okładki: http://novaeres.pl/

wiejskifilozof | 2016-09-25

Chorwacka przygoda rozpoczęta,która bardzo mnie wciągnęła.Mamy tu i Chorwację,ale i Polskę.Trzy fajne siostry Skotnickie i ich perypetie sercowe.
Autorka świetnie pokazała najpiękniejsze miejsca w Chorwacji.
Nie jest to,jednak jakiś odmulacz zapychacz.
Ale książka pokazująca często poważne problemy.
Szybko się czyta.

boziaczek | 2014-11-24

Tom I "Szukaj mnie wśród lawendy" to dla mnie swoisty powrót p. Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Po niezbyt udanej serii (według mnie) "Łatwopalni", ta książka naprawdę podobała mi się. Tom I to początek historii trzech sióstr, każda jest inna, tak jak siostry. Opowieść o trudnych wyborach, o przeszłości, która ciągle o sobie przypomina. Warto ją poznać.
Jak zwykle, książkę czyta się rewelacyjnie i żałuje, że tak szybko się skończyła :) Pani Agnieszka znów "wciągnęła" mnie w wykreowany przez siebie świat i zaintrygowała. Nie mogę się już doczekać następnej historii pachnącej lawendą...
Polecam.

szaraczek | 2016-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 października 2016

W pierwszym tomie jak nie trudno się domyślić poznajemy historię Zuzy. Jednej z trzech zakręconych sióstr. Jednak w porównaniu z resztą rodzeństwa Zuzka to ta sztywna, zimna, nieczuła i jak dla mnie sztuczna. Co prawda sama bohaterka stara się przekonać czytelnika, że wcale taka nie jest, że to tylko jej maska, którą nałożyła po pierwszej (i ostatniej) miłości, która w sumie trwała tylko ponad miesiąc, jednak bohaterka zdecydowała, że to było tylko to i tylko dla niej warto się tak naprawdę poświęcić na całe życie. Sytuacja w pracy nakręca ją by w końcu ze swoją bliźniaczką odwiedzić mieszkającą w Dalmacji Południowej trzecią siostrę. To miał być cudowny, relaksujący wyjazd gdyby nie to, że na miejscu spotyka kogoś ze swojej przeszłości…
Wciągająca. I to by było na tyle. Nie wiem, dlaczego ale książka jak dla mnie jest bardzo płytka. Nie zostaje na długo w pamięci, nie porywa aż tak. Nawet niektóre dialogi są jakieś takie… byle, jakie. W dodatku nie wiem, dlaczego autorka, co...

Pokrecona | 2014-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2014

Znając talent pani Agnieszki Lingas-Łoniewskiej kupiłam najnowsza jej pozycję, wiedząc ,czego mogę się po niej spodziewać.
Jest to pierwsza część chorwackiej przygody i posiada ona tytuł "Zuzanna". Jest tu opisana historia jednej z sióstr, szalonych i zwariowanych. Gdy dorosły, ich drogi się porozchodziły ale postanowiły spotkać się i powspominać dawne, młodzieńcze czasy. Spotykają się w Chorwacji, gdzie lawenda rośnie na każdym rogu. Opisy zawarte w książce, sprawiają, że można pobujać na chwilę w obłokach, pachnących lawendą ...
Czyta się ją lekko i z przyjemnością. Opowiada o tym, co w życiu najważniejsze. No bo miłość, uczucia i relacje z rodzeństwem to ważne aspekty każdego z nas. Każda z sióstr jest inna, każda ma swoje problemy ale i radości...
Nikt nie obiecywał nam , że życie będzie łatwe i właśnie nasze bohaterki w tej książce są tego przykładem.
Rozczarowała mnie tylko jedna rzecz.Mianowicie ilość stron. Gdy zatopiłam się sercem i umysłem w życiu dziewczyn, gdy byłam...

Kasiek | 2014-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2014

Po książki pani Agnieszki sięgam w ciemno. Przeczytałam wszystkie, a niektóre po dwa razy. Tę pozycję również mogę zaliczyć do moich ulubionych, choć jest bardzo romantyczna i sielankowa. Fabuła jest mało skomplikowana, a zakończenie oczywiste, ale tak przyjemnie się czyta, że już od samego początku czułam żal, że ta książka jest taka krótka. Bardzo lubię styl autorki: opisy, które nie są długie, a pobudzają wyobraźnię, dialogi, które poruszają i wszystko razem stanowiące wciągającą całość. Naprawdę nie trudno zatracić się w tej książce. Żal tylko, że wystarczą na to najwyżej trzy godziny. Mogłaby być trochę dłuższa, jednak pocieszający jest fakt, że to dopiero pierwsza część tej trylogii.

ivv | 2016-09-20

"Szybko czytająca się" opowieść o 3 siostrach, które mają miłosne rozterki.
Jedna ma syna, a ojciec dziecka od niej odszedł.
Druga ma męża, ale nie tak kochającego, jak by chciała.
Trzecia jest zatwardziałą singielką, bo wspomina tylko czasy pierwszej miłości.
Wszystkie trzy spotykają się w pięknej Chorwacji, w otoczeniu mężczyzn i wspomnień.

Książka na jeden wieczór, przyjemna, babska ;)
Nie wyróżnia się niczym specjalnym, aczkolwiek chętnie poznałabym losy pozostałych sióstr.

Przebudzona | 2016-05-05
Przeczytana: kwiecień 2016

Zamawiając książki w bibliotece nie wiedziałam, że trafi mi się dość króciutka książeczka i to z dużą czcionką. Tak więc zasiadłam i po paru godzinach było po sprawie ;) Widać, że była pisana na urlopie i to stylem "wakacyjnym". Lekko, przyjemne, ALE zbyt PROSTO. Już poznałam inne utwory pani Agnieszki i wiem, że prostota plus nadmiar emocji to jej styl, ALE tutaj, jest ZBYT prosto.

Jedyne co mnie urzekło to opisy Chorwacji. A czytałam z lekkiej ciekawości co tam będzie, ALE nie było to nic z wielkim "wow". Można tę lekturę porównać do filmu kręconego specjalnie dla telewizji. Jak nic nie ma ciekawego to i można obejrzeć. Tak i tutaj - jak nie liczy się na zbyt wiele to można przeczytać.

Tylko Broń Boże nie sięgać po nią na samym początku spotkania z twórczością pani Agnieszki, bo można się zrazić :)

Od Biedy Może Być ;)

Liczba stron: 228
''Szukałem cię,Mała Zu.Szukałem cię wśród lawendy.I znalazłem.''

Zakochałam się w książkach Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.Są takie magiczne,z ciepłym przesłaniem dla każdej kobiety! Zauroczyły mnie także piękne opisy Chorwacji,gdzie mam zamiar pojechać. Powieść tak bardzo wciąga,że siedziałam do późna,aby przeczytać i poznać dalsze losy Zuzanny.Nie mogę się doczekać,kiedy poznam bliżej Zofię w II tomie! Autorka porusza temat młodzieńczej miłości,pracoholizmu. Prosta i lekka lektura,polecam gorąco:)

Madi | 2015-03-21
Przeczytana: 20 marca 2015

Bardzo lekki i przyzwoity romans.
Czyta się szybko i z przyjemnością.
Historia trzech sióstr wciąga już od pierwszych stron-pozazdrościć im można takiego przywiązania.Ja zawsze marzyłam o takiej siostrze, której to można by zwierzyć się ze wszystkiego,a mieć do tego jeszcze dwie takie siostry,to szczyt marzeń.
Pięknie został też przedstawiony klimat Chorwacji -od razu chce się spakować walizki i polecieć choćby na weekend.
Choć nie jest to zbyt ambitna lektura,to jednak polecam ją na odprężenie i poprawę humoru.

Czytam i jest jako tak, momentami uświadamiam sobie, że nic tej historii nie wyróżnia, a jest zbiorem powielonych schematów. Im dalej tym coraz bardziej autorka utwierdza mnie, że to kiepski harlequin, gdzie on twardy, ale zakochuje się, a ona panna omdlewająca na jego widok, ale nie, nie poddaje się tak od razu jego urokowi. A co tam, przecież musi się najpierw toczyć gra. Tu dośc wyreżyserowana, zbiegi wszelkich możliwych okoliczności, doprowadzają do kolejnego po latach spotkania i w jakże klimatycznym miejscu, w blasku morza adriatyckiego. A mając na uwadze tytuł tylko czekać kiedy wreszcie się poddadzą po raz drugi sile amora i zaczną biegać po polu lawendy (oczywiście tu wysilam się na romantyzm).
Ach ckliwość, ckliwość, ckliwość zwycięża!
Miłość - gdy była jeszcze nastolatką została zraniona i teraz kojarzy jej się z bólem. Dorosła kobieta miłością nazywa młodzieńcze zauroczenie? Związek, którego praktycznie nie było. No dobra, przez miesiąć z sobą chodzili. I od tamtego...