Zuzanna

Okładka książki Zuzanna Agnieszka Lingas-Łoniewska
Okładka książki Zuzanna
Agnieszka Lingas-Łoniewska Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Szukaj mnie wśród lawendy (tom 1) literatura piękna
Szukaj mnie wśród lawendy (tom 1)
Novae Res
2014-10-01
2014-10-01
Agnieszka Lingas-Łoniewska literatura kobieca

Okładka książki Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła Wybaczenia Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Siła zemsty Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Siła zemsty Agnieszka Lingas-Ło...
Okładka książki Syndykat. Siła życia Agnieszka Lingas-Łoniewska, Anna Szafrańska
Syndykat. Siła... Agnieszka Lingas-Ło...

Całkiem przyjemna historia miłosna z wątkami trzech sióstr, z których każda ma swoje tajemnice. Zastanawiam się nad kontynuowaniem serii, bo bardzo lekko się to czytało.

Bardzo dobra książka, jeżeli ktoś lubi takie napisane w wyjątkowo romantycznym, cukierkowym stylu... Że to cudne, tamto cudne, takie wzniosłe, wybujałe... Nie jest to złe, ja po prostu przyzwyczaiłam się już do takich raczej konkretów, kawa na ławę, stąpanie prosto po ziemi... A tu jest taki romans romans ;) Oczywiście bardzo dobrze napisany, stąd wysoka ocena. Polecam.

Pierwsza część trylogii o miłosnych zawirowaniach w życiu trzech sióstr. Książka lekka, łatwa i przyjemna, na odstresowanie w zimowy długi wieczór.

Zuzanna Skotnicka - jest dyrektorem w dużym koncernie farmaceutycznym. Pracuje w nim od 8 lat. Ma 33 lata i żyje tylko firmą przez co nie ma żadnego życia osobistego. Jest lojalna, bezkompromisowa i "ostra" w życiu zawodowym jak i prywatnym. W firmie nosi przezwisko "Żyleta", wymyślone przez jej współpracowników, ale nie bierze go do siebie jako obraźliwe. Została zraniona 16 lat temu przez mężczyznę, o którym myśli do tej pory i dlatego jej kontakty z płcią przeciwną ograniczają się do jednorazowego seksu.
Zofia Skotnicka - siostra bliźniaczka Zuzanny. Ma męża Adama i dwójkę dzieci: czternastoletniego Jacka i trzynastoletnią Agatę. Nie pracuje, zajmuje się domem i rękodziełem dzięki któremu często pomaga charytatywnie czworonogą. Niby ma szczęśliwe małżeństwo, ale cały czas czuje, że coś jej ucieka i nie może odkryć co to jest.
Gabrysia Skotnicka - najmłodsza z trzech sióstr. Ma 30 lat i sama wychowuje syna Dario. Prowadzi swój salon masażu u przyjaciela w hotelu. Jest po nieudanym związku z Ivo, Chorwatem i ojcem jej syna.
Robert Jakubowski - nowy programista w firmie Adama. Ma piętnastoletnią córkę Basię i wychowuje ją sam. Jej matka Ewa mieszka w Niemczech i czasami odwiedza córkę.

Gabrysia wraz ze swoim szwagrem Adamem wpada na pomysł, aby swoje starsze siostry ściągnąć do siebie do Chorwacji na 5 dniowy urlop. W tym samym czasie Adam zabiera Roberta i kilku innych współpracowników również do Chorwacji na wyjazd służbowy i tym samym łączy go z planem Gabrysi.
Zuzanna na miejscu spotkania ekipy wyjazdowej odkrywa, że Robert to mężczyzna, który zranił ją 16 lat temu. On również jest zdenerwowany z powodu tego spotkania, ale z tego powodu, że ma jej wiele do powodzenia i wyjaśnienia względem ich historii z przed lat.

Pani Agnieszka znowu mnie nie zawiodła. Książkę pochłonęłam w niecałe 4 godziny. Historia jest wartka, ale nie cierpią na tym opisy sytuacji i bohaterów. Dużo czcionka i przyjemny styl pisania też pomaga w szybkim przeczytaniu tej lektury.
Na pierwszym planie mamy oczywiście historię miłosną, ale nie zabraknie też dużego poczucia humoru w rozmowach trzech sióstr.
Ciekawe jest też to, że nie czytamy historii tytułowej bohaterki Zuzanny, ale jest ona też przeplatana historiami jej dwóch sióstr.
Cieszę się, że kolejna książka mojej ulubionej autorki za mną. Ciekawa, miła lektura warta uwagi. Polecam na wieczór przy herbacie pod ciepłym kocem. ;)

Niestety, nie przypadłyśmy sobie do gustu. Historia bardzo zalatująca historią z filmu "Mamma mia", trzy kobiety, trzy hisotrie, trzy zawiedzione serca, w tle krajobrazy, które nie zostały zbytnio uchwycone i głównie bohaterki śpiewające piosenki Abby. No niestety, ale totalny brak chemii, a liczyłam na więcej.

Piękna historia o jednej z 3 sióstr

Piękna historia o jednej z 3 sióstr

Daję 6 za piękne krajobrazy chorackich plaż i zapach lawendy. Odrobina tajemniczości, mało dialogów, fabuła trochę przwidywalna, trochę infantylna, momentami miałam wrażenie że czytam książkę dla młodzieży. Ale to moje osobiste wrażnie. Niemniej jednak pierwsz czesć zachęca do przeczytania kolejnych. TRzy kobiety, każda z inną historią. fajny pomysł. Fabuła lekka w sam raz na letnie wieczory.

Świetny początek rodzinnej trylogii. Moje klimaty :) Gorąco polecam wszystkim Paniom!

Na półkach: , , , , , ,

Przyjemnie i szybko czytająca się trylogia o trzech siostrach.
Pierwsza "Zuzanna" opowiada o jednej z bliźniaczek ,czasie teraźniejszym, jak i wspomnieniach.Opowieść częściowo osadzona w przepięknej południowej Chorwacji na półwyspie Pelješac.
Z przyjemnością sięgnę po kolejne części "Zofia" i "Gabriela",aby dowiedzieć się jakie tajemnice skrywają z sióstr.

Przyjemnie i szybko czytająca się trylogia o trzech siostrach.

Piekna i pobudzajaca wyobraznie historia.

Piekna i pobudzajaca wyobraznie historia.

• 2015
  • 2015