Okruchy strachu

Wydawnictwo: Albatros
Feelings of Fear
opowiadania, groza, strach, horror

Najnowszy, długo oczekiwany zbiór mrożących krew w żyłach i angażujących aż do ostatniej strony opowiadań znakomitego Grahama Mastertona. Wśród niemal setki publikacji brytyjskiego autora są między innymi sagi historyczne, wiersze, a nawet poradniki seksualne. Jednak to, czym Masterton zasłynął najbardziej, to niesamowite horrory i thrillery, dzięki którym czytelnicy przekonują się, że umiejętnie serwowana groza może być niezwykłym literackim przeżyciem. Tak dzieje się i tym razem – w Okruchach strachu obcujemy z lękiem w jego najróżniejszych odmianach. Wśród 14 tekstów znalazły się opowiadania nominowane do nagród literackich British Fantasy Award oraz World Fantasy Award. Niektóre zostały napisane specjalnie do nowego zbioru, inne pochodzą z rewelacyjnego tomu Świat Grahama Mastertona.

Bodzepor | 2015-08-07
Przeczytana: 05 sierpnia 2015

Tylko cztery opowiadania (Lolicia, Piknik nad Lac du Sang, Chłopiec z Ballyhooly i Syn bestii) z tego zbioru stoją na równie wysokim poziomie jak wcześniejsza twórczość Mastertona, reszta to albo nudnawe średniaki, albo wręcz zapchajdziury.

Juja | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Kolejne z opowiadań Mastertona zachowane w iście diabelskiej nucie. Przed czytelnikiem dobre wyzwanie: przeczytać i być niezniesmaczonym :) bowiem gwaratuje, wyobraźnia autora nie zna granic! Będziecie przeżywać zadowolenie, spełnienie, zdziwienie, a przede wszystkim obrzydzenie!:) "Okruchy strachu" to książka pozwalająca czytelnikowi zagłębić się w mroczne zakamarki ludzkich umysłów (niekoniecznie zdrowych), pełna zmysłowego jak i nieprzyzwoitego sexu. Powodzenia!

RAVEN | 2011-03-19

Osobiście uwielbiam książki Mastertona. "Okruchy strachu", to zbiór 14 krótkich opowiadań grozy... Najbardziej w pamięć zapadło mi opowiadanie „Piknik nad Lac du Sang” - historia burdelu, w którym mieszkają kobiety zaklęte w czasie...

Wszystkie opowiadania są niepowtarzalne. Większość mocna nasycona seksem, ale przecież wiemy, że Pan Masterton słynie z tekstów tego typu. Opisy są pikantne, czasem bardzo ostre, więc nie polecam tej lektury bardzo młodym czytelnikom.

Książka jest na prawdę warta uwagi. Polecam!

Krzysztof Stolc | 2013-09-23

Ciężko określić jaka ta książka jest, każde opowiadanie ma swój osobliwy urok... każdy ma swój osąd odnośnie każdego z nich... mnie ujęło tylko kilka. Ale nie żałuję przeczytanych stron, dla kilku perełek.

nellanna | 2010-05-12
Przeczytana: 12 maja 2010

W zamyśle mieszanka podskórnych ciarek, przemocy i seksu. Adrenalina w 14 odsłonach. Kto lubi czytać o co rusz opadających w dół majtkach, naprężonych, lśniących członkach i obfitych, kołyszących się piersiach - nie będzie zawiedziony. Wszak autor zaczynał jako publicysta "Playboya", gdzie udzielał porad seksualnych.Bardziej go cenię za powieści, w których karkołomne fabuły nie bywają jedynie pretekstem do detalicznych, soczystych (dosłownie, sic!)opisów seksu, do wyboru: oralnego lub analnego, z domieszką sado-maso.
Te opowiadanka to istotnie li tylko okruchy, bardzo monotematyczne.

Mujera | 2014-02-14

Aż mnie boli dawanie Mastertonowi tylko sześciu gwiazdek, jednak przy tej pozycji nieco się na nim zawiodłam. A może po prostu wolę dłuższe historie niż krótkie opowiadanie? Tak czy inaczej, przyjemna rozrywka na wieczór, ale jednocześnie ze "średniej półki".

Kate S | 2012-08-16

każde opowiadanie ma swój niepowtarzalny klimat. Tradycyjnie dla Mastertona, w większości z nich zdecydowanie objawia się obraz różnych dewiacji seksualnych ;)

Anna | 2010-10-21
Przeczytana: 2010 rok

Książka może być, jednakże nie zachwyciła mnie. Nie była przerażająca, aczkolwiek dobra do poczytania dla zabicia czasu.

pauciatka | 2013-10-11
Przeczytana: 09 września 2013

Jest to kolejna przeczytana przeze mnie książka Mastertona. Bardzo lubię zbiory opowiadań, zwłaszcza gdy podczas ich czytania przechodzą mnie ciarki po plecach. Masterton jest mistrzem budowania napięcia, dzięki temu nie można się oderwać od książki. Troszkę tu opisów erotycznych, ale chyba w każdym jego dziele tego nie brakuje. Przeczytanie jej zajęło mi kilka godzin, nie mogłam się oderwać, aż mój narzeczony zniecierpliwiony sam postanowił zrobić obiad :) Zdecydowanie polecam każdemu, kto lubi dreszczyk strachu, ale nie lubi zagłębiać się w długie powieści.

Goszka | 2014-10-31

Mastertona bardzo lubię, bo wbrew pozorom czyta się go bardzo... lekko ;D. Pewne opowiadania są makabryczne do tego stopnia, że można się zacząć zastanawiać czy z autorem jest wszystko w porządku, ale mnie to nie przeszkadza. Lubię czasami oderwać się od rzeczywistości i poczytać przesycone erotyzmem, przerażające historie. Niektóre są lepsze, niektóre gorsze, ale ogólnie "Okruchy strachu" to bardzo dobry zbiór.