Przewodnik apologetyczny

Tłumaczenie: Aleksandra Czwojdrak
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
The new evidence that demands a verdict
religia
Scarlett

Ta książka jest kopalnią wiedzy. Nie tylko wiedzy dotyczącej sposobów prezentowania i obrony podstawowych dogmatów wiary, lecz również wiedzy historycznej, filozoficznej, tekstologicznej, a więc związanej z dziedzinami, bez których nie podobna poważnie podejmować naukowe badania religioznawcze. Obrona religii jest tu tylko pretekstem do rozważania spraw szczególnie ważkich naukowo. Religioznawca zajmujący się innymi religiami znajdzie w niej wiedzę i metodologię o uniwersalnym znaczeniu. Okazuje się też, że poważne dzieła naukowe nie muszą być śmiertelnie nudne. Autor, odwołując się do własnych doświadczeń, potrafi poważny temat przedstawić łatwo i przyjemnie.
(Prof. dr hab. Janusz Danecki Kierownik Zakładu Arabistyki i Islamistyki, Instytut Orientalistyczny, Wydział Neofilologii Uniwersytet Warszawski)

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/przewodnik-apologetyczny/

źródło okładki: http://imguser.gandalf.com.pl/pd_29074.jpg

Rafał | 2011-02-24
Na półkach: Przeczytane, Kościół
Przeczytana: wrzesień 2010

Najlepszą rekomendacją tej książki jest sam autor, który z walczącego antychrześcijanina stał się żarliwym wyznawcą Chrystusa i w dodatku Jego obrońcą.

Im bardziej starał się McDowell udowodnić bezsensowność wiary w Boga, tym stopniowo odkrywał niesłuszność swoich twierdzeń. Wszystko to zawał w niniejszej pozycji.

Writeren | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Ta książka dała mi wiele do myślenia. Zamieszczone w niej informacje obalające tezy ateistycznego pokolenia pozwoliły mi na głębsze zrozumienie dla czego jestem Chrześcijaninem. Gorąco polecam.

keres1372 | 2015-12-05
Przeczytana: 05 grudnia 2015

Jeżeli masz jakieś wątpliwości dotyczące wiary, przeczytaj ,,Przewodnik Apologetyczny". Autor tylko wskazuje drogę, bo On praktyczne tylko cytuje, zebrał większość apologetycznej wiedzy i połączył ją w jedną książkę.
Nie daje wszystkich gwiazdek, bo autor trochę pominął kwestie wyjścia z Egiptu, brak pisarzy na których powoływał się Flawiusz, czy Papirus Ipuwera, trochę mnie zasmucił. Jednak to szczegół, który nic tej książce nie odejmuje.

Mateusz | 2015-05-24
Na półkach: Religia, Posiadam, Przeczytane

Dla mnie książka za trudna.Przeczytałem mniej niż połowę,ale coś dobrego z tego wyniosłem.

KoKo | 2016-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2016