Genomy

Okładka książki Genomy Terence A. Brown
Okładka książki Genomy
Terence A. Brown Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Genomes
Wydawnictwo Naukowe PWN
2001-01-01
2001-01-01
Piotr Węgleński
geny genetyka DNA mutacje dziedziczenie genom

Czytałam tylko interesujące mnie rozdziały. Podstawowa książka dla każdego kto chce zgłębić genetykę. Ta pozycja bardzo zrozumiale przedstawia poruszane tematy, na końcu zawsze można sprawdzić swoją wiedzę na podstawie pytań zamkniętych i otwartych, jedynie nie rozumiem, dlaczego tylko na część z nich znajdowały się odpowiedzi z tyłu książki. Ale sama treść materiału bardzo dobra, łatwo się z niej uczyć.

Przygotowania do obrony magisterskiej z Genomami za mną!
Moim zdaniem książka napisana w świetny, zrozumiały i obrazowy sposób. Pomogła mi uzupełnić większe lub mniejsze braki w mojej genetycznej wiedzy. Czyta się bardzo przyjemnie, a testy sprawdzające są cudownym dodatkiem. Oprócz najprostszych testowych, świetne były te, które wspomagały kreatywne myślenie wykorzystujące zdobytą wiedzę.
Wiadomo, w niektórych działach mogłoby być więcej informacji, ale przy okazji każdego podręcznika można tak powiedzieć.
Polecam zdecydowanie, do przeczytania w formie ciekawostek, wprowadzenia do genetyki, jak i nauki do egzaminów.

Przygotowania do obrony magisterskiej z Genomami za mną!

Pozycja obowiązkowa dla tych, którzy w ramach programu studiów mają genetykę i biologię molekularną. Zagadnienia wyjaśnione są w sposób klarowny, tekstowi często pomagają czytelne rysunki i schematy. Przydatna również po studiach, gdyż pozwala na rzetelną powtórkę podstaw.

Podręcznik numer 1 dla przedmiotów genetycznych. Wprowadza w rozbudowaną, szeroką i nieodzowną wiedzę dla tych, którzy wiążą przyszłość z genetyką i muszą swobodnie operować pojęciami i rozumieć wszelkie mechanizmy i zdarzenia na poziomie molekularnym. To niezbędny atrybut torb, czy plecaków studentów kierunków biologicznych, szczególnie przed egzaminami.
To książka bardzo dopracowana, pisana zrozumiałym językiem, wzbogacona w zdjęcia, obrazki, schematy. Stawia na zrozumienie, a nie tylko uczenie się na pamięć.
Dodatkiem jest płyta, na której są ukazane różne mechanizmy, które działają na wyobraźnię.
Ta pozycja naukowa ma potencjał, a być może już i zamiar, by być skompresowaną encyklopedią genetyki. Wiedza z dnia na dzień intensywnie się zwiększa. Nowe odkrycia, badania, nowe teorie z pewnością znajdą miejsce w przyszłych wydaniach "Genomów." To czyni tę książkę ponadczasową i nieśmiertelną.

To książka bardzo...

Hmmm książka nie jest idealna, szczególnie jeśli chodzi o kwestie ciągle powtarzające się w stylu "przypuszcza się', "być może"... no ale tak to już jest z nauką. Nigdy nic pewnego.
W języku polskim chyba jedyny tego typu podręcznik, w każdym razie jedyny tak wyczerpujący i obszerny, poruszający wiele tematów.
Wielokrotnie po niego sięgałam i pewnie jeszcze sięgnę.

Wielokrotnie po niego sięgałam i pewnie jeszcze sięgnę.

Podstawa!

Podstawa!

Najlepsza jak dotąd pozycja tak szeroko a zarazem dokładnie i rzetelnie przedstawiająca problematykę i zagadnienia genetyki i szeroko pojętej biologii molekularnej. Absolutna podstawa.

Ciekawa, dobrze napisana, łatwa w odbiorze. Mocni bohaterowie pierwszego i drugiego planu. Niestety fabuła nie robi wrażenia.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Podstawa tematu.

Podstawa tematu.