Najpiękniejsze polskie życzenia

Wydawnictwo: MG

Do Polski zwyczaj przesyłania życzeń na pocztówkach (to słowo wymyślił Sienkiewicz w 1900 roku, zastępując nim rosyjską "odkrywkę") dotarł pod koniec XIX wieku i w krótkim czasie zyskał ogromną popularność. Początkowo piękne, starannie wyszukane teksty zapisywano na zwykłych kartonikach. Później kartki piękniały i stawały się małymi dziełami sztuki. Pojawiły się na nich tłoczenia, złocenia i...

Później kartki piękniały i stawały się małymi dziełami sztuki. Pojawiły się na nich tłoczenia, złocenia i lakier. Doklejano elementy z tkanin, piórka, wstążki i kwiaty, a w końcu odebrano im tradycyjny kształt, zastępując go trójkątem bądź kołem. A miejsca na życzenia było coraz mniej.
Dziś coraz mniej ważny staje się obrazek, liczy się sama pamięć o adresacie. Może to czas na powrót pięknego słowa, wyszukanego i wybranego osobno na każdą okazję i specjalnie dla tego a nie innego odbiorcy?
Marzeniem twórców tej książki jest, aby stała się ona źródłem inspiracji. Może znów, jak kiedyś, na to samo Boże Narodzenie inne życzenia złożymy rodzicom, inne ukochanemu, jeszcze inne wybierzemy dla zwierzchnika lub pracowników. Może?

źródło opisu: http://merlin.pl/Najpiekniejsze-polskie-zyczenia_M...(?)

Meowth | 2016-03-20