Redagowanie tekstów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
hobby

Poradnik dla wszystkich pracujących z tekstem. Książka jest praktycznym wprowadzeniem w podstawowe zagadnienia edytorskie: opracowanie założeń, przygotowanie tekstu, ustalenie odbiorcy i stylu, dostosowanie formy przekazu do celu oraz adjustację i opracowanie merytoryczne.Pozycja przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w pracy redaktorskiej, maturzystów, osób przygotowuj

Dociekliwy_Kotek | 2011-09-29
Na półkach: Przeczytane, Typografia
Przeczytana: wrzesień 2011

Ta książka zasługuje na pojawienie się w kategorii "Złe jak Szatan". Próżno tu szukać rewolucyjnych pomysłów, trafnych podpowiedzi, rad i sugestii, sporo jest za to pseudo-naukowego bełkotu, ubierania truizmów w mądrze brzmiące frazesy i przerostu formy nad treścią. Każdy,kto dostałby tekst do zredagowania, pewne rzeczy na pewno zrobiłby intuicyjnie, bez pomocy pani Bilingham, która zdaje się czerpać przyjemność z komplikowania prostych czynności i pisania na ten temat przegadanych rozdziałów.
Myślę, że najgorszym świadectwem, jakie autorka mogła wystawić swojej pracy, jest sama ta książeczka: pełna powtórzeń, żeby wystrzegać się powtarzania raz podanych wiadomości, podkreślająca znaczenie czytelnika i z uporem zwracająca się do niego jak do idioty, kładąca nacisk na jasność i zwięzłość tekstu w przegadanych rozdziałach.
Do tego jeszcze fatalna oprawa graficzna - aż się wierzyć nie chce, że PWN wydaje taki szmelc.

Amused | 2012-10-31
Na półkach: Przeczytane, Nie-piękna