Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza: Lee Kuan Yewa

Tłumaczenie: Hanna Bińczak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przywódcy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
Lee Kuan Yew: The Grand Master's Insights on China, the United States, and the World
biznes, finanse
joly_fh

„W ciągu minionego półwiecza miałem zaszczyt spotkać wielu światowych przywódców; od żadnego jednak nie nauczyłem się tyle, co od Lee Kuan Yewa, pierwszego premiera, a potem duchowego przywódcy Singapuru”, pisze legendarny Henry Kissinger w Słowie Wstępnym do niniejszej książki. Z przyjemnością oddajemy do rąk Czytelników ujęte w formę wywiadu przesłanie najważniejszego polityka współczesnej Azji. Jak będzie wyglądał świat w nadchodzących dziesięcioleciach? Lee Kuan Yew mówi o tym w prosty i klarowny sposób. Gospodarka Chin może prześcignąć Stany Zjednoczone. Te będą się bronić ale nie znaczy to, że dojdzie do konfrontacji.

Co z resztą świata?

Powinna się uczyć od Amerykanów przedsiębiorczości oraz zorientowania na sukces.

A co z Polską? Może, podobnie jak Singapur, stać się państwem-tygrysem, jeśli dobrze zrozumiemy lekcję Wielkiego Mistrza.

źródło opisu: Kurhaus Publishing, 2013

źródło okładki: http://www.kurhauspublishing.com

Magda | 2017-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2017

Książka "Chiny, Stany Zjednoczone i świat w oczach Wielkiego Mistrza Lee Juan Yewa" jest zbiorem różnych wypowiedzi Lee Juan Yewa - pierwszego premiera i wieloletniego przywódcy Singapuru - na temat miejsca i roli Stanów Zjednoczonych oraz Chin w kształtowaniu przyszłości świata. Opracowanie zostało przygotowane przez Grahama Allisona, amerykańskiego politologia oraz Roberta D. Blackwilla, dyplomatę. Praca nie jest zwięzłym wykładem, lecz zbiorem myśli wygłoszonych w czasie wykładów, prezentacji, wywiadów i innych wystąpień.

Warto zapoznać się z jego spojrzeniem na przyszłość świata, a część z tych prognoz już można zweryfikować. Książka ukazała się w 2012 roku, niektóre przypisy wskazują wypowiedzi z początku dwudziestego pierwszego wieku. Zabierał głos w sprawie przyszłości Chin i Stanów Zjednoczonych oraz Indii. W książce znajdują się również rozdziały poświęcone demokracji, wzrostowi gospodarczemu, globalizacji i geopolityce, a także ekstremizmowi islamskiemu.

Zachęcam do...

Katarzyna | 2013-12-18
Przeczytana: 17 grudnia 2013

podchodziłam do książki raczej sceptycznie, jednak bardzo przyjemnie się rozczarowałam; całkiem inne spojrzenie na otaczający nas świat i politykę niż kreują media. Widać, że osoba wypowiadająca się na tematy związane z polityką międzynarodową wie o czym mówi.

marcel_ss | 2016-03-07
Przeczytana: 06 marca 2016

Bardzo ciekawa (a jednocześnie niedługa) książka, stanowiąca kompilację licznych wywiadów przemówień itp. jakich udzielił Lee Kuan Yew na przestrzeni czasu. Najbardziej zaciekawił mnie ostatni rozdział, w którym Pan Lee przedstawia swoje poglądy na temat natury człowieka i możliwości jego zmian. Konkluzja raczej nie spodoba się miłośnikom wszelkiego typu poradników, a szczególnie tych pisanych w "amerykańskim" stylu.

kacek | 2019-02-14
Przeczytana: 11 lutego 2019