Od Las Vegas do Wall Street. O tym, jak pokonałem kasyno oraz rynek

Okładka książki Od Las Vegas do Wall Street. O tym, jak pokonałem kasyno oraz rynek Edward O. Thorp
Edward O. Thorp Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
A Man for All Markets: From Las Vegas to Wall Street, How I Beat the Dealer and the Market
Onepress
2019-10-29
2019-10-29
Przemysław Janicki
biznes finanse giełda wall street inwestowanie las vegas hazard blackjack matematyka

🎲📈 Od Las Vegas do Wall Street: Historia, która Rozbija Konwencje i Inspiruje do Osiągania Sukcesów Finansowych! 💰🎰

Czy wyobrażasz sobie podróż od blasku Las Vegas aż po wieżowce Wall Street? To historia, która pokazuje, że ryzyko może prowadzić do niesamowitych osiągnięć.

🌆 Zakłady na Sukces: Mój szlak rozpoczął się w świetle neonów Las Vegas, gdzie pokerowe stoły były areną mojej determinacji. Ale czy to tylko hazard? Nie, to było wstęp do zrozumienia ryzyka i nagrody.

🃏 Pokerowa Filozofia: Grając w pokera, odkryłem, że ryzyko jest nieodłączną częścią życia. Poznałem sztukę analizy i podejmowania decyzji - umiejętności, które później okazały się niezastąpione.

🎰 Z Wyścigu do Giełdy: Losy zaprowadziły mnie na Wall Street, gdzie ruletka inwestycji była równie ekscytująca jak koło ruletki w kasynie. Ale tym razem byłem uzbrojony w wiedzę i strategię.

📊 Rynek jako Stołu Pokerowego: Porównałem giełdę do stołu pokerowego - oba wymagają umiejętności czytania sytuacji, obliczeń prawdopodobieństwa i umiejętności blefowania.

📈 Sukces w Analizie: Pozyskanie informacji, analizowanie trendów i przewidywanie ruchów stało się moim atutem zarówno na giełdzie, jak i przy pokerowym stole.

💼 Biznesowa Kreatywność: Podobnie jak w pokerze, rynek finansowy wymaga innowacyjności. Moja pokerowa śmiałość pomogła mi podejść do biznesowych wyzwań w nowy, odważny sposób.

💡 Tajemnicza Sztuka: Wszystko to opiera się na pewnej tajemniczej sztuce. Sztuce balansu między ryzykiem a nagrodą, między intuicją a analizą danych.

🔮 Sekretne Karty: Czy udało mi się odkryć sekretne karty sukcesu? Tak, to była kombinacja wiedzy, doświadczenia i odwagi, która otworzyła drzwi do osiągnięcia finansowej stabilności.

💰 Ryzyko z Nagrodą: Historia ta uczy, że ryzyko nie musi prowadzić do katastrofy. W rzeczywistości, z odpowiednią wiedzą i strategią, ryzyko może prowadzić do niesamowitych nagród.

🌠 Inspiracja dla Ciebie: Od Las Vegas do Wall Street to historia, która ma przekaz dla każdego, kto marzy o finansowej niezależności. To dowód, że nawet w świecie pełnym ryzyka, można odnieść sukces.

🔓 Otwórz Drzwi Osiągnięć: Czy jesteś gotów na podróż od hazardu po rynek finansowy? To historia, która pokaże ci, że ryzyko może być kluczem do osiągnięcia finansowych marzeń. 🚪

Biografia gościa, który potrafił wykorzystać matematykę żeby ograć kasyno i rynek. Warta przeczytania.

Pokaż mimo tovideo - opinia

autobiografie czyta się przyjemnie, przecież to życie pisze najciekawsze scenariusze. Oprócz wątków biograficznych (bardzo ciekawych) Thorp opisuje wiele istotnych kwestii dotyczących strategii inwestowania na rynkach kapitałowych, poruszając istotę ryzyka czy uzyskania przewagi. Takie pragmatyczne drobiazgi ale jednak mocno "ważące". Równie ciekawie przedstawia okres, w którym interesował się pokonaniem kasyna, interesujące w odniesieniu do przedstawianych czasów ale też ze wspaniałą konkluzją: wszystko jest możliwe.

Mieszanka autobiografii i poradnika radzenia sobie z pieniędzmi. Wciągająca zwłaszcza pierwsza część. Kreatywne dzieciństwo oraz gra w kasynach.
Dobre podsumowanie życia.

Dobre podsumowanie życia.

Bardzo dobra książka, podobna do "Pan raczy żartować Panie Feynman", chociaż z mojej perspektywy dużo ciekawsza. Być może przewagą Thorpa jest łatwość przelania matematyki na treść książki. Fizyka Feynmana mogłaby być dla laików nie do przebrnięcia.

Książka w dużej mierze jest biografią autora, która duży nacisk kładzie na jego przygody z kasynem, a potem z jeszcze większym kasynem jakim jest Wall Street. Czasami ciężko mi było przebrnąć przez niektóre zagadnienia natomiast czytając książkę nie mogłem odeprzeć się wrażeniu, że ten człowiek jest pasjonatem i miał bardzo fascynujące życie. Plusem jest to, że jeszcze bardziej autor motywuje do nauki i niekończącego się pędu za wiedzą.

Wciągająca historia, chwilami niemal nierealna. Autor zdobył w życiu kawał doświadczenia i jest zdecydowanie wyjątkową osobą. Warta przeczytania dla każdego kto interesuje się tematem inwestycji czy ogólnie pojętych finansów i do tego lubi rywalizację.

Bardzo ciekawa pozycja. Choć wielu szczegółów odnośnie inwestowania w niej nie ma jednak sam przykład autora motywuje do samodzielnego myślenia. Osoby zainteresowane jedynie rynkiem kapitałowym mogą opuścić pierwszą część odnoszącą się do ogrywania kasyna.

Bardzo fajna historia. Wybitny człowiek, który nie bał się eksperymentować. Pokazał wiele razy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy tylko zmienić nastawienie i uparcie szukać rozwiązania.

• Do kupienia
  • Investing
  • 02. Epub?

Dodaj cytat z książki Od Las Vegas do Wall Street. O tym, jak pokonałem kasyno oraz rynek