Nie daj się czyli niewinny na 120 procent

Wydawnictwo: Astra

Bohater książki zmienia się z miękkiego, delikatnego człowieka w twardego, mocnego faceta dążącego do celu bezwzględnie bez cienia wzruszenia. Dokonuje przestępstwa, które jest karą dla złodziejskiej firmy, która go oszukała. Maciej, jako główny podejrzany jest poddany testowi na prawdomówność na wariografie. Jeszcze kilka miesięcy przedtem bez wahania wytypowano by go jako winnego, ale teraz...

Maciej, jako główny podejrzany jest poddany testowi na prawdomówność na wariografie. Jeszcze kilka miesięcy przedtem bez wahania wytypowano by go jako winnego, ale teraz jest poza wszelkim podejrzeniem. Ta kryminalna klamra zawiera właśnie cały uprawdopodobniony psychologicznie proces utwardzania, zmiany osobowości w kierunku psychopatycznym. Bohater czerpie inspirację z doświadczeń własnych i innych ludzi oraz z literackich, filmowych dzieł.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

wannasomechips | 2012-05-08
Przeczytana: 08 maja 2012

Myślę, że książka ta jest o metamorfozie nieśmiałej jednostki podążającej w kierunku nabycia cech psychopatycznych w celu wyzbycia się nieśmiałości, braku pewności siebie, które przyczynia się do nie akceptowania własnego "ja" i bycia obiektem drwin. W ten sposób ukazuje jednocześnie, że to my decydujemy, w którym momencie metamorfozy się zatrzymać. Trzeba uważać by nie zatracić własnych uczuć w poznawaniu swoich możliwości, należy poznać siebie i jednocześnie wywalczyć swoje "ja" w świecie "twardych" szyderców.

Indecent | 2010-12-01
olcia544 | 2014-05-09