Poradnik pszczelarza

Wydawnictwo: Dragon
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki
Damian

Przystępna i atrakcyjna forma przekazu treści urozmaicona bogatym materiałem fotograficznym sprawia, że oprócz pszczelarzy po opracowanie mogą sięgnąć również osoby zainteresowane modną w ostatnim czasie tematyką pszczelarską. "Poradnik pszczelarza" adresowany jest zarówno do osób planujących założenie pasieki, jak również do pszczelarzy posiadających już pewne doświadczenie. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z pszczołami niniejsze wydawnictwo może stanowić pierwsze i podstawowe źródło informacji niezbędnych do założenia i samodzielnego prowadzenia pasieki, z kolei bardziej doświadczonym pszczelarzom pozycja ta umożliwi uzupełnienie i usystematyzowanie posiadanych wiadomości. Informacje dotyczące prowadzenia pasieki przedstawiono w formie kalendarza prac pasiecznych, co stanowi niewątpliwe ułatwienie podczas planowania czynności niezbędnych do wykonania w danym terminie. Można tu znaleźć wiele praktycznych wskazówek opartych na wieloletnim doświadczeniu autora, które ułatwią prowadzenie pasieki. Książka zawiera również ciekawostki z życia i biologii pszczół, które z pewnością zachęcą każdego czytelnika do zgłębiania tajemnic rodziny pszczelej.

źródło opisu: wydawnictwo-dragon.pl

źródło okładki: wydawnictwo-dragon.pl

Damian | 2013-10-26

Dobra książka przedstawiająca ogólne postępowania w ciągu roku miesiąc po miesiącu. Poza tym zawiera rozdziały - Biologia rodziny pszczelej, zakładanie pasieki, Wzbogacanie bazy pożytkowej, Właściwości produktów pszczelich.
Cała jest poparta wieloma kolorowymi ilustracjami co ułatwi początkującemu pracę z pszczołami (np. czerw trutowy i robotnic, wygląd mateczników)

Tomocerus | 2017-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2017