Reks, szczeniak z wakacji

Okładka książki Reks, szczeniak z wakacji Holly Webb
Okładka książki Reks, szczeniak z wakacji
Holly Webb Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Zaopiekuj się mną! literatura dziecięca
literatura dziecięca
Zaopiekuj się mną!
Zielona Sowa
2015-06-05
2015-06-05
Jacek Drewnowski
wakacje dziecko przyjaźń piesek niespodzianka

Okładka książki Córka bajarza Monika Biała, Monika Radzikowska
Córka bajarza Monika Biała, Monik...
Okładka książki Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków Renata Piątkowska, Wojciech Stachyra
Zamieszanie na... Renata Piątkowska,&...
Okładka książki Martynka. Najlepsze przygody Gilbert Delahaye, Marcel Marlier
Martynka. Najl... Gilbert Delahaye, M...
Okładka książki Pamiętnik grzecznego psa Wojciech Cesarz, Joanna Rusinek, Katarzyna Terechowicz
Pamiętnik grze... Wojciech Cesarz, Jo...

@fenek_czyta

W książce poznajemy Dorotkę i jej rodzinę – mamę, tatę i brata. Dziewczynka kocha pieski i pragnie takowego mieć. Niestety. Rodzice nie zgadzają się, ponieważ uważają, że jest jeszcze zbyt mała, by się opiekować zwierzęciem oraz nie mają wystarczająco dużego ogrodu by piesek mógł w nim biegać.
Wyjazd na wakacje, na kemping i nadzieja, że chociaż tam nasza bohaterka będzie mogła bawić się z czworonogami. Spełnia się jedno z jej marzeń. Okazuje się, że suczka właścicielki pola namiotowego oszczeniła się. Tak więc dziewczynka za zgodą Pani Julii i rodziców opiekuje się zgrają maluchów.
Jak dla mnie jest to niesamowicie emocjonalne opowiadanie o miłości małej dziewczynki do pieska. Ponadto autorka ukazuje również perspektywę szczenięcia i jego uczucia względem małej Dorotki. Jego przywiązanie do niej i walkę o przyjaźń. Odpowiedzialność i wytrwałość pokazana w czynach dziewczynki naświetla nam jak bardzo zależy jej na owczarku niemieckim, którym jest piesek.
Nie bez powodu właścicielka pola namiotowego nie nadaje imion szczeniętom – wszystko po to by się do nich nie przywiązywać, bo w końcu będą musiały trafić do nowych domów i tam też je otrzymają. Co uczyni Dorotka? Czy jej ulubiony owczarek niemiecki otrzyma imię? Z wakacji do domu powrócą we czwórkę czy w piątkę?

@fenek_czyta

Wyjazd na wakacje, na kemping i nadzieja, że chociaż tam nasza...

Książeczka napisana bardzo przyjemnym i zrozumiałym językiem. Przygoda dla dzieci ciekawa, ale... w moim przypadku niestety nie spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Po prostu była smutna i stąd taka opinia Małolatów. Jednak książeczka w przystępny sposób opowiada o uczuciach zwierząt i ludzi (dzieci),stąd muszę stanąć w obronie autorki. Po prostu taki klimat. Osobiście, polecam.

Kurtki opis
Dorotka jedzię na połę namiotowę Dorotka przywiązuję się do Reksa gdy dobiega końca Dorotka chcę się pożegnać co będzię dalej ?
Tom 8 polecam

Kurtki opis
Tom 8 polecam

Przeczytałem w godzinę i 46 minut. Książka, od której nie można się oderwać. Ciekawa akcja na biwaku,dziewczynka Dorotka pokochała pieska Reksa a rodzice nie chcieli zgodzić na posiadanie psa,Polecam. posiadam

Książka bardzo mi się podoba. Jest ciekawa i skrywa w sobie dużo przygód, które chciałabym przeżyć. Chciałabym również przeczytać ją jeszcze raz.

Przeczytana wspólnie z córką która tę serię uwielbia. Urocza, przyjemna lektura. Wesoły piesek i bohaterka z którą może się dziecko utożsamić - czego chcieć więcej do szczęścia :)
Polecamy

Polecamy

super książka fajnie się ją czytało

super książka fajnie się ją czytało

Bardzo fajna seria dla dzieci, szczególnie tych lubiących zwierzęta. Książki zwracające uwagę na empatię i pomoc zwierzętom. Polecam

Klasyczna historia Holly Webb - jest dziewczynka, która bardzo chce mieć psa i szczeniak, który ją sobie wybiera na właścicielkę. Tym razem jest więc akcja dwustronna. Jak zawsze z mnóstwem wdzięku i pozytywnych emocji.

Synek 5 lat, córeczka 7 i mama - wszystkim bardzo spodobała się książka.

Synek 5 lat, córeczka 7 i mama - wszystkim bardzo spodobała się książka.

• Zaopiekuj się mną
  • 2017
  • Przeczytane w 2020

Dodaj cytat z książki Reks, szczeniak z wakacji