Spróbujmy jeszcze raz

Autor:
Cykl: Rosemary Beach, Za Daleko (tom 2)
tłumaczenie
Agata Żbikowska
Never Too Far
wydawnictwo
Pascal
typ
papier
Ag2S
7,55 (1169 ocen i 125 opinii)

Opis książki

Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie pokazują, że nie możecie być razem. Co robisz? Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem. Miłość Blaire do Rusha jest nadal silna. I odwzajemniona. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił. Dziewczyna wraca w...

Dziewczyna wraca w rodzinne strony, by zacząć od nowa. Pewna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami.
Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej?

Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw.

Lecz nie przestajesz kochać.

źródło opisu: Pascal, 2013

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
myślnik | 2013-10-11
Przeczytana: 10 października 2013

Około pięciu godzin...pięć godzin mniej snu,aby poczuć wiele sprzecznych emocji.

Pięć godzin nadziei,uśmiechu na twarzy,niewypowiedzianej frustracji,wzruszeń.

Pięć godzin i jeszcze dłużej nie wierzyłam,zachodząc w głowę jak tak wyluzowany,pewny siebie facet,mówi z błaganiem w oczach - wróć do mnie,proszę!
Odpowiedzią jest miłość,a jakby inaczej.
Człowiek się zakochuje i głupieje.
O niczym innym nie myśli,niczego więcej nie chce,niczego więcej nie potrzebuje...
Jedynie zawód,zdrada i kłamstwa mogą złamać twardą dziewczynę z bronią przy sobie,wpychając ją w ciągłą matnię niepewności.
Oskarżcie o to miłość!
Wytknijcie jej jeszcze panikę z jaką on wypowiada każde słowo,jakby bał się,że ona zwieje gdzie pieprz rośnie.
Postawcie też przed tą całą miłością Blair,niech patrzy co robi z ludźmi...bezradna,zagubiona...nie,nie wierzę!Gdzie się podziała zaradna dziewczyna z Alabamy.

Pięć godzin błagałam Boga w myśli o litość i cud,który sprawi,że ostatnia strona nie będzie ostatnią...

Natalia | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Jest to moja pierwsza książka pani Abbi Glines i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona. Książka już od samego początku mnie wciągnęła, że przeczytałam ja w przeciągu kilku godzin, z małymi przerwami. Na pewno sięgnę po inne jej dzieła. Polecam!

Druga część historii Blair i Rusha to dla mnie - dosłownie - rzyganie tęczą w drugiej połowie książki. Tylu słodkości to nawet miłośnik czekolady by nie zdołał przyswoić. Za to pierwsze strony były dla mnie drogą przez mękę, ponieważ mam odmienne zdanie co do tego tematu niż Blair - nie mogłam i nie potrafiłam jej zrozumieć.
Innowacją w 'Spróbujmy jeszcze raz' są rozdziały z punktu widzenia Rusha. W moim odczuciu nic one nie wniosły, poza kolejną porcją lukru na tym torcie wydarzeń romansowych.
Byłam tak zirytowana, że darowałam sobie kilkanaście ostatnich stron i przeczytałam epilog. Tutaj bardzo przydała się moja niechęć kończenia, która pozwala mi odłożyć daną pozycję bez poznania niektórych wątków.
Wolałam pierwszą część.

Butterfly | 2014-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2014

Po przeczytaniu pierwszej części od razu dopadłam drugą, spragniona dalszego ciągu niepoprawnej miłości. Dopingowałam Rushowi coraz bardziej z każdą kolejną przeczytaną stroną, wyobrażając sobie jak skończy się ta historia. Wszystko przebiegło tak, jak chciałam i z uśmiechem na twarzy oraz łzami wzruszenia przewróciłam ostatnią kartkę.
Książka rewelacja! Jestem pewna, że niebawem na nowo będę przeżywać tak romantyczną opowieść ;]

Milena | 2013-11-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, New Adult
Przeczytana: 30 listopada 2013

„Spróbujmy jeszcze raz” jest kontynuacją historii „O krok za daleko”. Blaire wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby tam poukładać sobie wszystko po burzliwym rozstaniu z Rushem. Choć nadal go kocha nie potrafi zapomnieć jak bardzo ją zranił kłamstwami. Jednak życie nadal nie jest dla niej łaskawe. Los zgotował jej kolejną niespodziankę. Dziewczyna postanawia wrócić do Rosemary, miejsca gdzie wszystko przypomina jej Rusha. Zamieszkuje u swojej przyjaciółki, wraca do poprzedniej pracy. Nie może obejść się również od spotkania chłopaka, w którym oprócz miłości łączy ją coś więcej. Rush postanawia zawalczyć o swoją ukochaną i pokazać jej, że jest dla niego ważniejsza od rodziny.

W mgnieniu oka przebrnęłam przez tą pozycję. Nawet może aż za szybko, ale przecież z drugiej strony lektura ta liczy sobie ponad trzysta stron. Książka pisana jest na zmianę, raz z perspektywy Blaire, raz z Rusha, w pierwszo osobowej formie. Jak dla mnie jest to zdecydowanie plus. Fabuła skupia się...

Katerina | 2013-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 20 października 2013

„Spróbujmy jeszcze raz” to kontynuacja książki pani Abbi Glines, opowiadająca o niezwykłym związku zwykłej dziewczyny Blair i bogatego chłopaka Rush’a.

Niestety muszę przyznać, że umocniłam się w przekonaniu, że ta książka jest zdecydowanie słaba, jeśli nie okropna.

Całość jest męcząca i denerwująca, a miejscami niesmaczna. Przez cały czas jej czytania, próbowałam postawić się na miejscu głównej bohaterki, która jak wiadomo została sama na świecie i próbowała poradzić sobie sama ze wszystkim. Ale upartość tej dziewczyny niemal zasługuje na karę. Pomimo tego, że próbowała zachowywać się jak dorosła kobieta, tak naprawdę zachowywała się jak nieznośne dziecko. Była tak samo nieznośna jak młodsza siostra Rush’a, który trochę się zmienił i wydoroślał, ale to nie znaczy, że zmienił się zupełnie, ponieważ pomimo, że poczuł coś co przypominało miłość, kierował się nadal pożądaniem.

Bardzo podobała mi się postawa ojca Blair, który w końcu zdecydował się na mądry i odważny ruch i...

Agata | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 06 września 2014

W tej części poznajemy wydarzenia z punktu widzenia Blaire i Rush'a. Wreszcie mogłam poznać myśli mężczyzny, który jawił się w pierwszej części jako człowiek niemal idealny. Jednak i on nie jest taki w 100 procentach. Popełnia błędy, przez które nie wiadomo czy będzie dzielił życie z ukochaną Blaire, która też nie jest doskonała. Do samego zakończenia nie wiadomo jak ułożą się sprawy tych dwojga i jak będzie wyglądała ich przyszłość: czy będą razem? A może jednak każde z nich będzie żyło samotnie? Tego jednak dowiecie się jak przeczytacie książkę. Po raz kolejny gwarantuję wam, że nie będziecie się przy niej nudzić i do końca lektury będziecie niepewni co do ich przyszłości. Polecam!

Marta41 | 2014-01-02
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Po przeczytaniu "O krok za daleko" nie wiedziałam co myśleć o tej książce. Po drugą część sięgnęłam jedynie z ciekawości, jak potoczą się losy Blaire i Rusha. I muszę powiedzieć że naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Przede wszystkim zmiana zachowania Rusha. Na jego przykładzie możemy zobaczyć, jak miłość wpływa na człowieka. Uczucie do Blaire zmienia jego charakter i postępowanie o 180 stopni. Staje się opiekuńczy i czuły, powiedziałabym że czasami aż za bardzo. Nie powiem, wycięłabym kilka fragmentów, ale poza tym książka godna polecenia!

Ewelina229 | 2015-03-06
Przeczytana: 06 marca 2015

No co ja mogę wielce napisać ? podobało mi się.. no dobrze, bardzo mi się podobało i chociaż niektóre z kobiet powiedzą, że jest chwilami zbyt przesłodzona to ja powiem: i co z tego? zapewne nie jedna z nas chciałaby mieć faceta tak zakochanego w niej jak Rush w Blaire.. I chociaż chwilami naprawdę było nieprawdopodobnie bajecznie, to i tak uważam, że książka jest fantastyczna, dostałam w niej niepewność, gniew, żal, smutek, radość, szczęście, uśmiech, piękną miłość.. jak dla mnie przyjemnie jest usiąść do tej książki i oderwać się na chwilę od otaczającej nas rzeczywistości.. Serdecznie polecam miłośniczkom Blaire i Rusha, które kibicują tej jakże nadzwyczajnej parze do zapoznania się z ich dalszymi losami... ja siadam do trzeciej części :)

aleksnadra | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Miłość zawsze pozostawia po sobie ślad: przemyślenia...doświadczenia...konsekwencje...

Blaire nie może odnaleźć się w nowej sytuacji. Powrót do Alabamy nie był najlepszym pomysłem, a rozstanie z Rushem jest boleśniejsze niż przewidywała. Z zaskoczeniem odkrywa, że miłosne szaleństwo pozostawiło ślad...w jej ciele...ciąża...dziecko...Wie, że musi teraz podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu.

Blaire nie może już żyć w Alabamie, nie może też wrócić do Rusha. Straciła do niego zaufanie, a bez niego nie wyobraża sobie zgodnego i trwałego związku. Z drugiej strony nie będzie potrafiła w pełni pokochać innego mężczyzny. Nie po tym co przeżyła i doświadczyła u boku Rusha. Przy zdrowych zmysłach trzymają ją przyjaciele, którzy krok po kroku wymuszają kolejne decyzje.

On również cierpi po wyjeździe Blaire. Zamyka się w domu, w sobie i cierpi w samotności. Wszystkie zasady jakie do tej pory wyznawał uległy transformacji. Na nowo zbudowana hierarchia wartości umacnia go w uczuciach...

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Jeffery Deaver
    65. rocznica
    urodzin
    Uważaj, o co prosisz, bo możesz to dostać.
  • Stanisław Grzesiuk
    97. rocznica
    urodzin
    Pomocną rękę należy podać tym, którzy mądrze walczą, a nie mogą dać sobie rady.
  • Sigmund Freud
    159. rocznica
    urodzin
    Gdy niebo mi oporne, piekło wzruszę do dna.
  • Stanisław Grzybowski
    85. rocznica
  • Ariel Dorfman
    73. rocznica
  • Sergio Kokis
    71. rocznica
    urodzin
    Przypomnij sobie, co mówił Augustyn, parafrazując Cycerona: ludzie stworzyli Boga na swoje podobieństwo.
  • Yasushi Inoue
    108. rocznica
  • Lyman Frank Baum
    96. rocznica
    śmierci
    - Tak czy owak - oświadczył Strach - ja poproszę o rozum, a nie o serce. Głupiec nie wiedziałby przecież, co robić z sercem, nawet gdyby je miał.
    - A ja o serce - zdecydowanie powiedział Blaszany Drwal - Bo rozum nie zapewnia szczęścia, a szczęście to najlepsza rzecz na świecie
  • Henry David Thoreau
    153. rocznica
    śmierci
    Uważam, że zdrowo jest być samemu przez większość czasu. Przebywanie w towarzystwie, nawet najlepszym, szybko staje się nużące i wyczerpujące. Uwielbiam być sam. Nigdy nie spotkałem przyjaciela, który byłby równie przyjazny jak samotność. Jesteśmy zwykle bardziej samotni, kiedy wychodzimy między lud... pokaż więcej
  • Maurice Maeterlinck
    66. rocznica
    śmierci
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Farley Mowat
    1. rocznica
    śmierci
    Żeglarze wszystkich czasów mają ze sobą więcej wspólnego mimo dzielących ich stuleci niż ich żyjący na lądzie bracia,(...)

Znajdź nas na Facebooku