Lubimyczytać.pl to:

Pascal
typ
papier
Ag2S
7.57 (291 ocen i 41 opinii)

Opis książki

Kochasz mężczyznę. Jednak wszystkie znaki na niebie pokazują, że nie możecie być razem. Co robisz? Tajemnica, którą skrywał od lat nie miała ujrzeć światła dziennego. Gdy mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem. Miłość Blaire do Rusha jest nadal silna. I odwzajemniona. Jednak sekrety z przeszłości nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił. Dziewczyna wraca w rodzinne s...

Dziewczyna wraca w rodzinne strony, by zacząć od nowa. Pewna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami.

Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw.

Lecz nie przestajesz kochać.

źródło opisu: Pascal, 2013

źródło okładki: http://ksiegarnia.pascal.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
myślnik | 2013-10-11
Przeczytana: 10 października 2013

Około pięciu godzin...pięć godzin mniej snu,aby poczuć wiele sprzecznych emocji.

Pięć godzin nadziei,uśmiechu na twarzy,niewypowiedzianej frustracji,wzruszeń.

Pięć godzin i jeszcze dłużej nie wierzyłam,zachodząc w głowę jak tak wyluzowany,pewny siebie facet,mówi z błaganiem w oczach - wróć do mnie,proszę!
Odpowiedzią jest miłość,a jakby inaczej.
Człowiek się zakochuje i głupieje.
O niczym innym nie myśli,niczego więcej nie chce,niczego więcej nie potrzebuje...
Jedynie zawód,zdrada i kłamstwa mogą złamać twardą dziewczynę z bronią przy sobie,wpychając ją w ciągłą matnię niepewności.
Oskarżcie o to miłość!
Wytknijcie jej jeszcze panikę z jaką on wypowiada każde słowo,jakby bał się,że ona zwieje gdzie pieprz rośnie.
Postawcie też przed tą całą miłością Blair,niech patrzy co robi z ludźmi...bezradna,zagubiona...nie,nie wierzę!Gdzie się podziała zaradna dziewczyna z Alabamy.

Pięć godzin błagałam Boga w myśli o litość i cud,który sprawi,że ostatnia strona nie będzie ostatnią stroną,że sp...

Druga część historii Blair i Rusha to dla mnie - dosłownie - rzyganie tęczą w drugiej połowie książki. Tylu słodkości to nawet miłośnik czekolady by nie zdołał przyswoić. Za to pierwsze strony były dla mnie drogą przez mękę, ponieważ mam odmienne zdanie co do tego tematu niż Blair - nie mogłam i nie potrafiłam jej zrozumieć.
Innowacją w 'Spróbujmy jeszcze raz' są rozdziały z punktu widzenia Rusha. W moim odczuciu nic one nie wniosły, poza kolejną porcją lukru na tym torcie wydarzeń romansowych.
Byłam tak zirytowana, że darowałam sobie kilkanaście ostatnich stron i przeczytałam epilog. Tutaj bardzo przydała się moja niechęć kończenia, która pozwala mi odłożyć daną pozycję bez poznania niektórych wątków.
Wolałam pierwszą część.

Milena | 2013-11-30
Na półkach: New Adult, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 listopada 2013

„Spróbujmy jeszcze raz” jest kontynuacją historii „O krok za daleko”. Blaire wraca do swojego rodzinnego miasteczka, aby tam poukładać sobie wszystko po burzliwym rozstaniu z Rushem. Choć nadal go kocha nie potrafi zapomnieć jak bardzo ją zranił kłamstwami. Jednak życie nadal nie jest dla niej łaskawe. Los zgotował jej kolejną niespodziankę. Dziewczyna postanawia wrócić do Rosemary, miejsca gdzie wszystko przypomina jej Rusha. Zamieszkuje u swojej przyjaciółki, wraca do poprzedniej pracy. Nie może obejść się również od spotkania chłopaka, w którym oprócz miłości łączy ją coś więcej. Rush postanawia zawalczyć o swoją ukochaną i pokazać jej, że jest dla niego ważniejsza od rodziny.

W mgnieniu oka przebrnęłam przez tą pozycję. Nawet może aż za szybko, ale przecież z drugiej strony lektura ta liczy sobie ponad trzysta stron. Książka pisana jest na zmianę, raz z perspektywy Blaire, raz z Rusha, w pierwszo osobowej formie. Jak dla mnie jest to zdecydowanie plus. Fabuła skupia się przede w...

Natalia | 2014-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Jest to moja pierwsza książka pani Abbi Glines i powiem szczerze, że jestem mile zaskoczona. Książka już od samego początku mnie wciągnęła, że przeczytałam ja w przeciągu kilku godzin, z małymi przerwami. Na pewno sięgnę po inne jej dzieła. Polecam!

asia20100 | 2013-12-17
Przeczytana: 16 grudnia 2013

Książka w ciekawy sposób pokazuje jak młodzi ludzie uczą się "bycia w związku", odpowiedzialności i przede wszystkim ponoszenia konsekwencji za swoje czyny. Pokazuje również, że ucieczka od odpowiedzialności i obowiązków nie rozwiązuje problemów a tylko zmienia życie w piekło...
Bardzo fajna historia którą rewelacyjnie się czyta :)

aleksnadra | 2014-03-14
Przeczytana: 14 marca 2014

Miłość zawsze pozostawia po sobie ślad: przemyślenia...doświadczenia...konsekwencje...

Blaire nie może odnaleźć się w nowej sytuacji. Powrót do Alabamy nie był najlepszym pomysłem, a rozstanie z Rushem jest boleśniejsze niż przewidywała. Z zaskoczeniem odkrywa, że miłosne szaleństwo pozostawiło ślad...w jej ciele...ciąża...dziecko...Wie, że musi teraz podjąć najważniejszą decyzję w swoim życiu.

Blaire nie może już żyć w Alabamie, nie może też wrócić do Rusha. Straciła do niego zaufanie, a bez niego nie wyobraża sobie zgodnego i trwałego związku. Z drugiej strony nie będzie potrafiła w pełni pokochać innego mężczyzny. Nie po tym co przeżyła i doświadczyła u boku Rusha. Przy zdrowych zmysłach trzymają ją przyjaciele, którzy krok po kroku wymuszają kolejne decyzje.

On również cierpi po wyjeździe Blaire. Zamyka się w domu, w sobie i cierpi w samotności. Wszystkie zasady jakie do tej pory wyznawał uległy transformacji. Na nowo zbudowana hierarchia wartości umacnia go w uczuciach i w...

Marta41 | 2014-01-02
Przeczytana: 05 grudnia 2013

"Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej?
Lecz nie przestajesz kochać. "

Po przeczytaniu "O krok za daleko" nie wiedziałam co myśleć o tej książce. Po drugą część sięgnęłam jedynie z ciekawości, jak potoczą się losy Blaire i Rusha. I muszę powiedzieć że naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyła. Przede wszystkim zmiana zachowania Rusha. Na jego przykładzie możemy zobaczyć, jak miłość wpływa na człowieka. Uczucie do Blaire zmienia jego charakter i postępowanie o 180 stopni. Staje się opiekuńczy i czuły, powiedziałabym że czasami aż za bardzo. Nie powiem, wycięłabym kilka fragmentów, ale poza tym książka godna polecenia!

Jane | 2013-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2013

Życie Blaire nie jest usłane różami. Najpierw śmierć siostry bliźniaczki, później odejście ojca, choroba matki, trzy lata spędzone na opiekowanie się, następnie śmierć matki i romans z Rushem. Teraz Blaire znów jest sama i musi zmierzyć się z nową rzeczywistością. I pewną wiadomością.
Blaire robi wszystko, aby zacząć życie od nowa, sama. Nie potrzebuje niczyjej pomocy. Ale silna, odwzajemniona miłość nie pozwala jej normalnie funkcjonować. Tylko jak może drugi raz zaufać komuś, kto tak bardzo ją oszukał? Czy warto ponownie angażować się w to samo, skoro ma się w sobie tyle ran zadanych przez osobę, którą się kochało?

Dosyć zaskakujący koniec pierwszego tomu O krok za daleko sprawił, że sięgnęłam po drugi; nie od razu, nie natychmiast, nie w trybie „JUŻ, TERAZ!”, ale sięgnęłam. Właściwie gdyby nie mocne zakończenie O krok za daleko druga część w ogóle nie znalazłaby się w moich rękach. No cóż, pierwsza część nie grzeszyła ani bardzo dobrym warsztatem pisarskim, ani cudownymi bohaterami...

Martyna | 2013-11-20

Nie tak dawno, bo zaledwie miesiąc temu mieliście okazję zobaczyć (czy też przeczytać) jak rozpływam się w zachwytach nad powieścią Abbi Glines pt. "O krok za daleko". Czas, który spędziłam na czytaniu tej powieści należał do niezwykle miłych, a mój entuzjazm chyba jeszcze nie zmalał. Po przeczytaniu odczuwałam tak okropnego kaca książkowego, że przez ten miesiąc nie mogłam się z niego otrząsnąć. Całe szczęście jednak, że 9 października, premierę miał tom drugi tej historii, który właśnie skończyłam czytać. Jesteście ciekawi jak wrażenia po lekturze?

Kiedy Blair rozstała się z Rushem i wróciła w rodzinne strony, liczyła na nowy start oraz na to, że czas zagoi jej rany spowodowane kłamstwami, którymi raczyli ją wszyscy dokoła. Okazuje się jednak, że los szykuje dla niej kolejną niespodziankę i postanawia uprzykrzyć jej życie jeszcze bardziej i zamienić je w piekło. Jedynym co dziewczyna może zrobić jest powrót do Rosemary, czyli miejsca, w którym unikanie Rush'a będzie niemożliwe. Czy...

Katerina | 2013-10-20
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 20 października 2013

„Spróbujmy jeszcze raz” to kontynuacja książki pani Abbi Glines, opowiadająca o niezwykłym związku zwykłej dziewczyny Blair i bogatego chłopaka Rush’a.
Niestety muszę przyznać, że umocniłam się w przekonaniu, że ta książka jest zdecydowanie słaba, jeśli nie okropna. Całość jest męcząca i denerwująca, a miejscami niesmaczna. Przez cały czas jej czytania, próbowałam się postawić na miejscu głównej bohaterki, która jak wiadomo została sama na świecie i próbowała poradzić sobie sama ze wszystkim. Ale upartość tej dziewczyny niemal zasługuje na karę. Pomimo tego, że próbowała zachowywać się jak dorosła kobieta, tak naprawdę zachowywała się jak nieznośne dziecko. Prawdę mówiąc była tak samo nieznośna jak młodsza siostra Rush’a, który muszę przyznać trochę się zmienił i wydoroślał, ale to nie znaczy, że zmienił się zupełnie, ponieważ pomimo, że poczuł coś co przypominało miłość, kierował się nadal pożądaniem. Ale bohater zaczyna iść w dobrym kierunku.
Bardzo podobała mi się postawa ojca Bla...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto