Spróbujmy jeszcze raz

Okładka książki Spróbujmy jeszcze raz
Abbi Glines Wydawnictwo: Pascal Cykl: Rosemary Beach (tom 2) literatura obyczajowa, romans
literatura obyczajowa, romans
2013-10-09
Data 1. wydania:
2013-01-01
Agata Żbikowska
miłość kłamstwa tajemnice rozczarowanie zaufanie

Kontynuacja historii Blair i Rusha. Tajemnice nigdy nie wróżą nic dobrego, bo zawsze wychodzą na wierzch. Jak wiele dzieliło tych dwoje, żeby chcieli być razem. Co mogło sprawić, żeby dali sobie drugą szansę i spróbowali od nowa? Wydawało się, że Blair wraca do miejsca w którym się wychowywała i zacznie żyć dalej, jednak sytuacja zmienia się i musi (i chce) wrócić do Rosemary Beach. Może jednak wszystko da się naprawić. Może jednak pisane jest, żeby była z Rushem, a może po prostu mężczyzna podejmie odpowiedzialność własnych czynów, ale bez Blair obok?
Moc uczuć, które zapewnia autorka sprawią, że jeszcze nie raz wrócisz do Rosemary Beach, żeby poznać losy jej bohaterów.

Po pierwszej części liczyłam na większe "wow". Książka jest lekka i przyjemna do czytania chociaż pokładałam w niej większe nadzieję nie żałują jej przeczytania.

2021-04-18 powrót po prawie roku czasu. Podobała mi się. Jestem w szoku jak szybko ją pochłonęłam. Nie wykluczam powrotu za jakiś czas :D
2020-03-31 przeczytana po raz pierwszy

2020-03-31 przeczytana po raz pierwszy

Trudno jest wymyślać same pozytywne argumenty jeśli seria licy ok.13 książek...ale postaram się.naprawdę warto....

Dalsze losy Blaire i Rusha. I znowu dużo smutnych momentów tutaj było, ale oczywiście inne, weselsze też były ;)

Pierwsza część zdecydowanie lepsza, chociaż czytałam lepsze książki tylko 5/10 druga napisana na siłę, nudna i przewidywalna jedynie postać ojca który przyznaje się do błędu... ocena 2/10

Mam wrażenie, że druga część powstała trochę "na siłę". Czytało się lekko i przyjemnie, ale dość często byłam sfrustrowana. Chwilami główna bohaterka jest po prostu nie do zniesienia.. tacy ludzie po prostu nie istnieją :)

Dobra. Spokojnie można przeczytać.

Dobra. Spokojnie można przeczytać.

Na półkach: , , , ,

Kochasz faceta.
Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nie powinniście być razem.
Tajemnica, którą skrywał od lat, nie miała nigdy ujrzeć światła dziennego. Gdy Blaire mu zaufała, okazało się, że całe jej życie było kłamstwem.
Mimo to nadal jest zakochana w Rushu. Ze wzajemnością. Jednak sekrety nie pozwalają jej zapomnieć, jak bardzo ją zranił.
Dziewczyna ze złamanym sercem wraca w rodzinne strony, by zacząć wszystko od nowa. Pewnego dnia jedna wiadomość przewraca jej życie do góry nogami.
Co zrobić, gdy osoba, której nie możesz ufać, jest tą, której zaufania potrzebujesz najbardziej?
Kłamiesz, unikasz prawdy i modlisz się, by twoje sekrety nigdy nie wyszły na jaw.
Lecz nie przestajesz kochać.

Kochasz faceta.
Jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią, że nie powinniście być razem.
Dziewczyna ze...

Książka ta to kontynuacja „O krok za daleko". W tej części kontynuowana jest historia miłosna Blaire oraz Rusha. Podkreślę raz jeszcze słowo „kontynuacja”, ale jest to znaczące słowo. Naprawdę warto nie pominąć pierwszej części, ponieważ sięgając po tej Czytelnik, może czuć się mocno zdezorientowany i zagubiony. Przez większość fabuły tak naprawdę nie wiadomo, jakie tajemnice niesie za sobą przeszłość Blaire oraz Rusha, które miały ogromne znaczenie i wpływ na ich relację, która ta musiała zostać nagle i niespodziewanie zakończona. Na dodatek, Blaire jest w ciąży, a wie, że od swojego chłopaka, tym bardziej już rodziny nie otrzyma wystarczającego ciepła i wsparcia. Blaire oraz Rush raz jeszcze mają szansę się spotkać. Tym razem Rush stawia wszystko na jedną kartę. Dokonuje trudnego wyboru, ale wie, że nie potrafi już sobie wyobrazić życia bez ukochanej i jest w stanie zrobić dla niej wszystko, byle tylko ta przy nim została. Pytanie, czy Rush odnajdzie się w nowej sytuacji i jak zareaguje na rewelację, że za moment zostanie ojcem, a mroczna przeszłość jego rodziny jest także wspólna z historią rodziny Blaire. Odkrycie wspólnego mianownika ich własnych rodzinnych historii będzie miało wstrząsające dla nich znaczenie, ale i przy okazji, pozwoli spojrzeć im na siebie z innej perspektywy, oczywiście tej dającej nadzieję na lepsze, wspólne jutro.

Słabsza ocena za nieco przytłaczające i niesmaczne wplecenie wątku erotycznego jako podwalina, która mocno powiązała bohaterów, czyli silne pożądanie i przyciąganie bohaterów od samego początku, a później krótka i mała wzmianka, że jednak ta relacja ma szansę opierać się na miłości. Minus należy się także Rushowi za nieco przedmiotowe zwroty do Claire i jego zachowanie w stosunku do innych w kontekście traktowania jego relacji i osoby Blaire.