Lubimyczytać.pl to:

papier
joly_fh
6.86 (7 ocen i 5 opinii)

Opis książki

Karty „Życiowej zwrotnicy” odkrywają potęgę ludzkich myśli i osobistej mocy, którą każdy z nas dysponuje. Książka opisuje prawdziwą historię młodej kobiety, stojącej u progu świetnie zapowiadającej się kariery zawodowej, która idąc za ciosem sprzyjających sytuacji, zapragnęła zdobyć stopień doktora nauk o zarządzaniu, jeszcze przed trzydziestką. Wszystko wydawało się być bajkowe do chwili, gdy sp...

Książka opisuje prawdziwą historię młodej kobiety, stojącej u progu świetnie zapowiadającej się kariery zawodowej, która idąc za ciosem sprzyjających sytuacji, zapragnęła zdobyć stopień doktora nauk o zarządzaniu, jeszcze przed trzydziestką. Wszystko wydawało się być bajkowe do chwili, gdy splot nieprzewidzianych zdarzeń w jednej sekundzie niczym huragan wtargnął w jej życie, by na zawsze je odmienić. Lawina zmian, z którymi przyszło się jej zmierzyć, zostawiła po sobie zgliszcza, by chwilę potem wypuścić młode pędy odrodzenia.

Niebywałe, ile musiało się wydarzyć, by mogła zrozumieć i poznać tajemnicę scenariusza, który napisał dla niej los.

Ta historia, to życiowa zwrotnica, niosąca naukę, jak przestać być istotą biernie poddającą się losowi. Stanowi ona przesłanie do świadomej zmiany w myśleniu i kreowaniu własnego życia.

Ty także możesz odnaleźć szczęście, pomimo piętna nękających Cię problemów.

Wystarczy, że poznasz pewną tajemnicę...

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2013

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Ania1986 | 2014-04-18
Przeczytana: 14 listopada 2013

"To, co niegdyś wydawało mi się niemożliwe (na przykład podróż do Brazylii czy napisanie książki), dzisiaj jest namacalne. Jest znakomitym dowodem na to, że nie ma rzeczy nieosiągalnych i nasze marzenia są na wyciągnięcie ręki. Zrozumiałam, że jestem przyczyną i skutkiem wszystkiego, co mnie w życiu spotyka i że nigdy nie jest za późno, by odmienić swój los. Dzisiaj jestem szczęśliwa, ponieważ odkryłam lewą stronę cierpienia, odnalazłam jej drugie dno. Marysia całkiem odmieniła moje życie i nadała sens mojemu istnieniu".*

W codziennym życiu rozgrywa się wiele tragedii. O jednych się milczy, a o drugich mówi głośno, chociażby w telewizji. Innym sposobem jest wydanie książki w formie pamiętnika. Myślę, że Anna Brzóska przez wydanie tejże publikacji chciała nie tylko oczyścić duszę ze swoich rozterek, ciężkich chwil, ale przekazać pewną naukę. Mianowicie nie można pozostać biernym i poddać się losowi, a trzeba zmienić myślenie i zacząć tworzyć swoje życie od początku.

Anna Br...

grejfrutoowa | 2013-10-03
Przeczytana: 03 października 2013

Anna Brzóska to przede wszystkim matka i żona. Poza tym jest autorką książki „Życiowa zwrotnica”, która ukazała się w 2013 roku. Wydało ją Novae Res.

Marzeniem Anny było posiadanie córki. Miała dwóch synów, a gdy podrośli postanowiła z mężem, że postarają się o kolejne dziecko. Tym razem się udało – wynik USG pokazał dziewczynkę. Niestety, na tym szczęście się skończyło. Poród odbył się nieco przed wyznaczonym terminem, a dziecko nie wyglądało zdrowo. Okazało się, że mała ma problem ze stopą, a także ma liczne krwiaki. W miarę upływu czasu, gdy Marysia rosła pojawiały się u niej nowe problemy ze zdrowiem. Mała zachorowała na padaczkę, miała silne ataki, nawet kilkadziesiąt razy dziennie. Jej najmłodsze lata to przede wszystkim szpitale, zabiegi, konsultacje z lekarzami z całej Polski. Rodzice pragnęli, by Marysia wyzdrowiała, dlatego zdecydowali się nawet na konsultacje z uzdrowicielami. W końcu wyjechali do Brazylii do Jana od Boga, który też pomagał dziecku.

Książka ta ma formę pam...

Kasiulek | 2013-10-15
Przeczytana: 03 października 2013

Czym kierują się, Ci, którzy piszą o tragediach, które ich spotkały? Czy chcą wzbudzić litość, czy ukazać chorobę, wypadek, w taki sposób, aby pokazać, że nie są sami, że da się z tym żyć, chociaż droga jest ciężka i wyboista? „Życiowa zwrotnica” jest właśnie historią o cierpieniu przede wszystkim matki w związku z choroba jej malutkiej córki.

Anna Brzóska postanowiła podzielić się swoją historią. Tragedią, która zmieniła jej całe życie na wiele lat. Spowodowała, że nie można nic zaplanować tak jak to było wcześniej, a trochę dostosować się do sytuacji. Jednak nie jest na tyle straszna sytuacja, że nie da się z nią żyć, po prostu należy się dostosować.

Anna Brzóska to żona i matka dwójki synów, miała jeszcze malutkie marzenie, bardzo chciała mieć jeszcze córeczkę. W niedługim czasie okazało się, że kobieta jest w ciąży a traf chciał, że będzie miała córkę. Jej szczęście było ogromne, nie przeraziła się nawet tym, że córka przyszła na świat trochę przed czasem. Jednak, gdy zobaczyła d...

FreePaula | 2013-11-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: listopad 2013

W powieści wiele jest emocji. Wylewają się niemal z każdej strony. Paleta jest ogromna – od żalu, po radość. W jednej chwili kobieta jest szczęśliwa, za chwilę pojawiają się wątpliwości niszczące jej spokój. Sama książka to porywająca, choć smutna lektura. Przykro było czytać o cierpieniu nie tylko dziecka, ale całej rodziny. Choroba Marysi odbiła się na zdrowiu fizycznym i psychicznym nie tylko rodziców, ale też dziadków i rodzeństwa.

Komu polecam? Tym, co nie boją się zetknąć z tak ciężkim tematem. Moim zdaniem książka jest dobra, ale nie wybitna. Można w niej odnaleźć wiele, to prawda. Emocje, przeżycia opisane są całkiem porządnie, jednak mogła by być to bardziej dopracowana lektura. Pamiętnikarski styl potrafi wiele wybaczyć, ale nie błędy ortograficzne. Zajrzyjcie, jeśli macie czas, ale ostrzegam – na pewno się wzruszycie.

Marta | 2013-09-26
Przeczytana: wrzesień 2013

Anna Brzóska postanowiła podzielić się swoją historią – doświadczeniem, które na zawsze odmieniło jej życie… Brzmi zbyt pompatycznie? Być może, jednak po przeczytaniu Życiowej zwrotnicy nabrałam wielkiego przekonania co do słuszności tego przedsięwzięcia. Napisanie tej książki niosło bowiem za sobą bardzo szczytny cel, polegający na mentalnej, duchowej pomocy osobom, które były/są w podobnej sytuacji, co autorka.

A mianowicie, 6 lipca 2008 roku urodziła się jej wymarzona córeczka Marysia. Wszystko byłoby cudownie, gdyby nie fakt, że przyszła na ten świat z wieloma problemami zdrowotnymi, które zresztą z czasem tylko się pogłębiały… Małogłowie, lekooporna padaczka, wada wrodzona stopy, wada wrodzona przepony – to tylko przykłady licznych dolegliwości, z którymi ta mała dziewczynka, Kruszynka jak zwykła ją nazywać mama, musiała się zmagać.
Niewyobrażalne cierpienie, niewypowiedziane słowa bólu, których nie była w stanie się nauczyć, objawiały się jednak poprzez nieustanny płacz, łzy, kt...

magda206 | 2014-01-19

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku