Zuźka D. Zołzik pierwszakiem. Z deszczu pod rynnę

Tłumaczenie: Magdalena Koziej
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
joly_fh

Hej, to znowu ja! Zuźka D. Zołzik! W końcu zaczęłam naukę w pierwszej klasie i chcę Wam o tym opowiedzieć! Ten piękny zbiór zawiera sześć książek z moimi szalonymi szkolnymi wyczynami! Poznajcie moich nowych kolegów i pana Strasznego. A tą okropną Mają zupełnie nie musicie się interesować… Nie mogę się doczekać, kiedy to wszystko przeczytacie!

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2013

źródło okładki: www.nk.com.pl

IgaWlog | 2018-01-09
Przeczytana: 09 stycznia 2018

Czytała mi mama. Była super.

Agnia | 2016-02-15
Przeczytana: 14 lutego 2016

Książka jest świetna! Zabawna, poruszająca wiele problemów z jakim mogą się borykać dzieci rozpoczynające szkołę ale nie tylko, powiedziałabym żeńska wersja dla miłośników Karolka i Mikołajka :) Choć nie do końca bo mój syn lat 9, słucha z wielkim zainteresowaniem jak zresztą córka-pierwszoklasistka zasłuchiwała się swego czasu Karolkiem i Mikołajkiem. POLECAM!!! Ps. Padło już pytanie: Czy jest Zuźka w drugiej klasie?

Evik | 2016-02-11
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 10 lutego 2016

"Tak panie Straszny - odparła Maja. - Tu ZAWSZE jest problem. Nazywa się Zuźka Zołzik" (s.105)

He, he...
Nie dziwię się, że pan Straszny musi tak często brać aspirynę.
Nie tylko z powodu Zuźki.
W tym tomie Zuzia jest mniej irytująca, niż w "Zuźka Zołzik i przyjaciele".
Książka może bawić. Gdybym miała 7-10 lat zaśmiewałabym się do rozpuku.
Oprócz tego ten tom porusza parę ważnych problemów, takich jak noszenie okularów (szkoda, że w moich czasach nie było takich terapeutycznych opowiadań), przywłaszczenie czyjejś pracy domowej, ściąganie, strata dawnych przyjaciół.
Śmiałam się z Zębowej Wróżki i recyklingu zębów :)

W tym tomie znajdują się następujące opowiadania:
- Pierwsze koty za płoty
- Królowa ciastek
- Szczerbata
- Szachrajka
- Narodziny gwiazdy
- Katastrofa morska

Kasia | 2015-11-21
Przeczytana: 20 listopada 2015

Super książka dla siedmioletniej dziewczynki, doskonale się przy niej bawiłyśmy. Zaczynamy następną pozycję.

Nika | 2014-01-13
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Świetna seria książek dla dzieci, zwłaszcza rozpoczynających przygodę szkolną. Świat widziany oczyma pierwszoklasistki, często bardzo zabawnie zobrazowany. Główna bohaterka boryka się ze szkolną codziennością, ma wiele problemów i jeszcze więcej pomysłów na ich rozwiązanie. Jest bystrą obserwatorką i odważną dziewczynką.
Oprócz walorów językowych i fabularnych książki polecam estetyczne wydanie, wygodną czcionkę, wesołe ilustracje.

Świetna, bo przy niej śmieję się na cały głos, czytając ją córce, co ona uwielbia ( czytanie i to że się przy tym zaśmiewam).