Zbrodnia prawie doskonała

Tłumaczenie: Danuta Petsch
Wydawnictwo: Marba Crown
deshire

"Na całym świecie niezwykłą popularnością cieszy się literatura kryminalna i detektywistyczna. "Zbrodnia prawie doskonała" jest książką szczególną. Jest ona zbiorem artykułów zamieszczonych w tak renomowanych pismach jak True Detective, Inside Detective... Wszystkie opisane tu wydarzenia są autentyczne, a ich bohaterami są lekarze, pielegniarki, farmaceuci i technicy medyczni, czyli osoby uważane powszechnie za elity lokalnych społeczności, będące poza wszelkimi zarzutami i podejrzeniami. Niestety pod białymi fartuchami i za zasłoną dyplomów lekarskich kryli się mordercy, często wielokrotni, wykorzystujący swoją pozycję i zaufanie swoich pacjentów. Opisane tu zbrodnie są ostrzeżeniem skłaniającym nas do głębszej refleksji nad hierarchią wartości osób, którym powierzamy nasze zdrowie i życie.
/pod red. Rose G. Mandelsberg/

źródło opisu: Wyd. Marba Crown, 1995

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

deshire | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, Psychologia

Zbrodnia prawie doskonała jest książką szczególną. Jest ona zbiorem artykułów zamieszczonych w tak renomowanych pismach jak True Detective, Official Detective, Master Detective, Front Page Detetective oraz Inside Detective. szystkie opisane tu wydarzenia są autentyczne, a ich bohaterami są lekarze, pielęgniarki, farmaceuci i technicy medyczni, czyli osoby uważane powszechnie za elity lokalnych społeczności, będące poza wszelkimi zarzutami i podejrzeniami. Niestety częstokroć pod białymi fartuchami i za zasłoną lekarskich dyplomów kryli się mordercy - często wielokrotni - wykorzystujący swoją pozycję i zaufanie swoich pacjentów. Opisane tu zbrodnie są ostrzeżeniem skłaniającym nas do głębszej refleksji nad hierarchią wartości osób, którym powierzamy nasze zdrowie i życie. [z okładki książki]

Książka podzielona jest na rozdziały, a każdy z nich to oddzielny artykuł opisujący historię zbrodniarzy od Niemiec poczynając, aż do samych Stanów Zjednoczonych.
Czytelnik nie tylko poznaje...