Mráz přichází z Hradu

8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Mráz přichází z Hradu
czeski
lbadura

Kontynuacja powiesci "Mafia v Praze". Niektore postacie Mafii v Praze pojawiaja sie w ksiazce ponownie. Miedzy innymi maklerka Diana, dziennikarz Marek Konwicki. Nowymi bohaterami sa dodatkowo politycy, prezydent Vaclav Klaus, premier Petr Necas, ministrowie gabinetu premiera Necasa, szefowa kancelarii premiera Nagyova, oligarcha-mafiozo Janousek. Pikanterii calej ksiazce dodaje intryga...

Kontynuacja powiesci "Mafia v Praze".

Pikanterii calej ksiazce dodaje intryga polityczna z udzialem prezydenta Vaclava Klausa, ktory spotkal sie na kremlu z Putinem i obiecal Putinowi sabotowanie dzialania Unii Europejskie, bo przeciez w interesie Rosji jest, aby Europa nigdy nie byla zjednoczona. Klaus w dosc naiwny sposob idzie na tajna wspolprace z Moskwa. Poznajemy tez szczegoly z zycia seksualnego Vaclava Klausa. Dowiadujemy sie o jego rzekomej, skrywanej prawdziwej orientacji seksualnej.

źródło opisu: wlasne

źródło okładki: http://www.viewegh.cz

lbadura | 2013-09-19
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

Ksiazka w dosc brutalny sposob opisuje rzeczywistosc wspolczesnych Czech. Prezydent narcyz. Skorumpowani, bezczelni politycy. Mafia i oligarchowie rzadzocy panstwem. No i co najciekawsze, nomoznosc wyrwania sie panstwa czeskiego spod kurateli rosyjskiej. dosc pesymistyczny obraz wspolczesnych Czech. Przecietny obywatel, spoloczenstwo obywatelskie calkowicie zaniknelo.

Motto ksiazki moim zdaniem brzmi: ryba psuje sie od glowy. Mroz ciagnie o hradcan. A w zasadzie to moze smrod przychodzi od hradczan?

Jesli wladzy nie zalezy na dobrze ogolnym to losy panstwa sa marne. I taki obraz przedstawiony jest w tej ksiazce.

Dla mnie ciekawostka jest to, ze autor po napisaniu tej ksiazki popadl w dosc powarzne problemy zdrowotne. Pekla mu aorta. Mysle, ze Viewegh naprawde w dosc odwazny sposob opisal wspolczesna sytuacje polityczna Czech. I nie uzywa zadnych pseudonim. Wali prosto z mostu. Uzywa prawdziwych nazwisk.

Lubie Czech jako kraj. Lubie tam jezdic na urlop. Kocham Prage. Jednak...

olllaaa222 | 2017-11-06
Spięcie | 2016-08-16