Przygoda złodzieja Stawinogi

Bidýlko
Gapcio

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Gapcio | 2013-10-04

Lektura pogodna i sympatyczna, zawierająca elementy powieści obyczajowej, łotrzykowskiej, szpiegowskiej czy romansu. Akcja rozgrywa się w dwudziestoleciu międzywojennym, a nam dane jest śledzić perypetie złodzieja Stawinogi, a także innych mieszkańców Szopki, czyli domu nr hip. 6660 na podpraskim Żiżkowie.
Vachek nie sili się na jakieś pretensjonalne pierdy, ma być po prostu wesoło. I jest, choć przesadnie szczęśliwe zakończenie jawi mi się jako mały zgrzyt.
Nie wiem, czy to przypadłość jedynie mojego egzemplarza, w każdym razie w książce powtórzonych jest kilkanaście stron kosztem tych, którym miejsce w niej prawowicie przysługiwało, przez co ominęło mnie rozstrzygnięcie intrygi kryminalnej stanowiącej oś powieści. Planuję się z tego powodu obrazić, choć niestety nie wymyśliłem jeszcze, na kogo.