Atlas Anatomii Człowieka Sobotta. Tom 2.: Narządy wewnętrzne klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy

Tłumaczenie: W. Woźniak, K.S. Jędrzejewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Atlas Anatomii Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
Sobotta Atlas der Anatomie des Menschen
zdrowie, medycyna
Różyczka

IV wydanie jednego z najlepszych atlasów anatomii człowieka, składającego się z trzech tomów oraz oddzielnego zeszytu z tabelami stawów, mięśni i nerwów. Tom 2 Narządy wewnętrzne klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy Narządy wewnętrzne klatki piersiowej Narządy wewnętrzne jamy brzusznej Miednica i przestrzeń zaotrzewnowa Jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunków...

Tom 2 Narządy wewnętrzne klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy

Narządy wewnętrzne klatki piersiowej
Narządy wewnętrzne jamy brzusznej
Miednica i przestrzeń zaotrzewnowa

Jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów kierunków lekarskiego, lekarsko-dentystycznego, fizjoterapii, ratownictwa medycznego, a także pielęgniarstwa i położnictwa. Umożliwia szybkie i rzeczowe przyswojenie wiedzy do egzaminów, kolokwiów i zaliczeń. w atlasie wiedzę anatomiczną powiązano z wybranymi zagadnieniami klinicznymi mającymi duże znaczenie w późniejszej praktyce lekarskiej. Wskazane jest zatem, by towarzyszył lekarzom wszystkich specjalności, rehabilitantom, fizjoterapeutom, pielęgniarkom i położnym oraz kosmetologom.

źródło opisu: Wydawnicwyo Elsevier

źródło okładki: Elsevier

Dominik | 2019-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Po zapoznaniu się z treścią tego atlasu i krótkiej refleksji - muszę stwierdzić, że wersja dwujęzyczna (łacińsko-angielska) (korzystałem tylko z wersji łacińskiej) mian anatomicznych byłaby sporym ułatwieniem dla wszystkich, którzy umiejętnie starają się przyswoić zagadnienia związane z anatomią prawidłową człowieka. Szkoda, że takiej opcji obecnie na rynku nie ma, bo zapotrzebowanie jak najbardziej jest.

W polskiej wersji tego atlasu w kilku miejscach można natknąć się na "und" i "Hauptraum" przy opisie sieci mniejszej otrzewnej, ale jest to już przeoczenie tłumacza lub edytora. Nieprawidłowo zostało oznaczone także dno pęcherza moczowego (fundus vesicae urinariae) na jednej z rycin (str. 177). W anatomii prawidłowej człowieka dno danej struktury - jeśli już występuje - bywa często zwieńczone sklepieniem. Zatem "dno" znajdziemy w partii szczytowej, a nie u podstawy danej struktury, jakby wskazywał na to ten termin (sic!). Ta prawidłowość dotyczy, np. żołądka, macicy i właśnie...

Porządny atlas.
Niewątpliwą zaletą było to, że w obowiązującym podręczniku (Anatomia Woźniaka) były odnośniki do odpowiednich rycin w tym atlasie, co ułatwiało naukę i skracało czas poświęcany na grzebanie w książkach.

Koziołek Grzesiek | 2012-10-13

Serdecznie polecam!