Histologia (wydanie 2008)

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320037104
zdrowie, medycyna

Jest to kolejne, poprawione i unowocześnione wydanie podręcznika zawierającego wiadomości z zakresu klasycznej histologii oraz ogólnej i szczegółowej cytofizjologii. ze względu na stały i szybki rozwój tych nauk w książce dokonano istotnych zmian. zarówno w tekście, jak i w materiale ilustracyjnym. Rozszerzono zakres odniesień do patologii człowieka, a w związku z rozwojem proteomiki wprowadzono najważniejsze i niezbędne nazwy białek. Treść podręcznika została wzbogacona nowymi rycinami, wiele zaś dotychczasowych zmodyfikowano. Książka jest przede wszystkim przeznaczona dla studentów medycyny, weterynarii, biologii oraz akademii wychowania fizycznego.

Mój ulubiony przedmiot na pierwszym roku studiów, znienawidzony przez większość moich towarzyszy niedoli, ale ja zawsze byłam jakaś inna :)
Jako podręcznik to cegła, którą można mordować, ale i tak zgłębianie tajników komóreczek i tkanek było lepsze niż nauka anatomii!

peppie | 2013-01-29
Przeczytana: 14 czerwca 2013

HISTOLOGIA ZDANA :D ! dziękuję Panie Sawicki.

Magdalena | 2013-10-10

Absolutna stylistyczna tragedia. Osobiście nie potrafię się z tego uczyć, zdania są tak zagmatwane, że ciężko cokolwiek zrozumieć. Nie ma tu ani polotu literackiego ani prostego i bezpośredniego języka nauki. Jeśli studia nie wymagają znania tej pozycji na pamięć a raczej wymagają znajomości tematu polecam sięgnąć po inne pozycje - chociażby Albertsa. Jedynym plusem są dość klarowne grafiki.

Znam na pamięć-niestety..

AsiaG | 2016-03-25