Fizjologia człowieka. Podręcznik dla studentów medycyny

Wydawnictwo: Elsevier Urban & Partner
978-83-89581-93-8
Konturek, fizjologia, medycyna
zdrowie, medycyna
parus

Wreszcie polscy studenci doczekali się nowoczesnego, ciekawego pod względem edytorskim i zorientowanego na fizjologię lekarską podręcznika! Książka została opracowana przez wybitnych polskich fizjologów, wywodzących się z większości uczelni medycznych kraju, i jest przeznaczona dla studentów medycyny i kierunków pokrewnych. Wszystkie jej rozdziały są dowodem na to, jak żywa jest nauka, a zwłaszcza fizjologia człowieka, która nieustannie się zmienia, czerpiąc i adaptując do swych potrzeb osiągnięcia nauk biomedycznych.
Niezwykłą wartość dydaktyczną podręcznika stanowią dwukolorowe ryciny, obrazujące nierzadko bardzo skomplikowane procesy fizjologiczne zachodzące w organizmie człowieka, a także podkreślenie aspektów klinicznych fizjologii poszczególnych układów i narządów.

źródło opisu: http://www.elsevier.pl/ksiazka_medyczna/fizjologia...(?)

źródło okładki: http://www.elsevier.pl:8080/okladka-ksiazki/fizjol...»

Dobry podręcznik, jednak wolałam wersję rozbitą na poszczególne części i układy.

Z nauki fizjologii pamiętam pewną scenkę - odbywało się właśnie standardowe odpytywanie przed rozpoczęciem kolejnych zajęć, każdy próbował zniknąć lub chociaż stać się niewidzialnym, nikt, komu życie było miłe, nie nawiązywał kontaktu wzrokowego z asystentem, dopóki to nie było absolutnie konieczne. Akurat zaczęliśmy omawiać układ nerwowy. Dramat. Wszyscy udają, że notują. Nagle pada pytanie "kto może prześledzić mechanizmy, dzięki którym możemy posługiwać się długopisem?" i nagle słychać uderzenie prawie 30 długopisów o ławkę, nikt nagle nie miał ochoty na pisanie... nikt nie chciał stać się królikiem doświadczalnym opisującym swój układ nerwowy :)

ladyEowyna | 2016-01-16

Książka moim zdaniem bardzo dobra, wielokrotnie do niej sięgałam podczas nauki fizjologii. Oczywiście ma swoje mankamenty, ale nie spotkałam książki medycznej, która by miała równie dobrze opisane każde zagadnienie, co jest naturalne gdy autorów jest wielu (czyli praktycznie w każdym medycznym podręczniku). Na pewno większość zagadnień jest wyjaśniona w sposób zrozumiały i niewymagający doszukiwania w innych źródłach.

Scarlecia | 2017-01-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Medyczne
Przeczytana: wrzesień 2016

Książka napisana w sposób przystępny i dość zrozumiały. Jednak treści jest bardzo dużo, co może nieco zniechęcać.

Victory | 2017-01-21

Niezbyt ciekawie napisana, mało przystępnym językiem, źle mi się ją czytało.

Felurina | 2018-04-01
Na półkach: Przeczytane, Medicine