Anatomia człowieka 1 /Anatomia ogólna, kości, stawy i wiązadła, mięśnie Tom 1

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
9788320038460
zdrowie, medycyna

Jest to jeden z najlepszych i najdokładniejszych podręczników poświęconych anatomii człowieka, jakie obecnie istnieją na polskim rynku księgarskim. Tom I: Anatomia ogólna Kości Stawy i wiązadła Mięśnie Okładka: twarda, Rok wydania: 2008,

Jędrzej Lew | 2014-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2014

Jeśli chodzi o tom I, to nauka kości i stawów z Pituchowej znacznie przyjemniejsza. Bochen jest szczegółowy i rozwodzi się nad ewolucją troszeczkę. Natomiast powłoka, mięśnie jak najbardziej, bo w przeciwieństwie do Pituchowej są informacje o topografii. Nadal jednak jest dość nieczytelny.

książek: 1917

Zanim zaczęłam studiować medycynę, postanowiłam zacząć czytać Bochenka od początku. Doszłam do wniosku, że książki naukowe są znakomitym lekiem na bezsenność, no ale czytałam wtedy tylko wstęp. :) Pewnie bardziej bym go doceniła po zakończeniu kursu anatomii.

Gruba księga. Trzeba przyznać, że chociaż mało komu chciało się czytać to w całości, to w razie nieścisłości czy problemów z innymi podręcznikami od razu szukaliśmy odpowiedzi w Bochenku, traktując to dzieło jak 'biblię anatomii'. :)

nymeria_77 | 2016-05-16
Na półkach: Medyczne, Posiadam, Przeczytane