inne
Figunia33

Książka opracowana jest z myślą o absolwentach szkoły średniej, którzy chcą powtórzyć, pogłębić i rozszerzyć wiadomości z gramatyki angielskiej wyniesione ze szkoły. Zakres tematów uwzględnionych w niniejszym repetytorium został znacznie rozszerzony o zupełnie nowy dział, jakim jest słowotwórstwo. Całość składa się z trzech części: w pierwszej omówione są formy wyrazowe, w drugiej - struktura zdań pojedynczych i złożonych, w trzeciej - słowotwórstwo. Gruntownie przerobione i unowocześnione objaśnienia gramatyczne koncentrują się na funkcjach komunikacyjnych poszczególnych struktur gramatycznych, a nie na ich formie. W tym samym kierunku poszły również zmiany w doborze i charakterze książki. Książka zawiera klucz do ćwiczeń.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 1996

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mylengrave | 2019-07-29
Na półkach: Przeczytane, English

Typ podręcznika gramatycznego, którego szczerze nie cierpię, zmora uczniów i nauczyciela, który potem musi poprawiać te ćwiczenia.
Teoria podana jest po polsku, więc ma pewien potencjał dla ucznia słabszego/średniego nie pałającego miłością do gramatyki, problem polega na tym, że jest ona nudna i podana dosyć schematycznie, bez serca, nie sprzyja zapamiętaniu, wygląda trochę tak, jakby autorom nie zależało na zrozumieniu, jakby chcieli gramatykę wyłożyć jak reguły matematyczne i chcieli, żeby uczeń nauczył się na pamięć.

Ćwiczenia są schematyczne i nierozwojowe, skoro omówiłam z uczniem jakieś zagadnienie gramatyczne i chcę mu zadać zadanie, powinnam mieć wiele przykładów, od prostych do trudnych, ale tutaj jest źle, bardzo źle, bo większość ćwiczeń ma przykłady na dosłownie to samo i to po 10 razy. Nudy na puda dla ucznia i nauczyciela. Nie polecam, chyba, że ktoś ma taki charakter, że tak się lubi uczyć, zdarzyło mi się ze dwóch takich uczniów i chętnie przerobili tę książkę...

| 2014-08-07
Przeczytana: 28 września 2014

Umiem już angielski! (cz.2)