Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich

Wydawnictwo: Egmont Polska
Northman

Kto z nas nie bawił się w dzieciństwie w teatr cieni – czy to za pomocą dłoni, czy wyciętych z papieru kształtów? Dziś, dzięki wznowionemu i uzupełnionemu wydaniu książki "Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich" (1935 r.), można tę zabawę przybliżyć naszym dzieciom! Rzucane przez dłonie cienie przedstawiające różne zwierzęta i postaci zostały wzbogacone prostymi rymowankami, które...

Rzucane przez dłonie cienie przedstawiające różne zwierzęta i postaci zostały wzbogacone prostymi rymowankami, które zachęcą dzieci do wymyślania historii. Z kolei zamieszczone na końcu książki perforowane karty pozwolą im przygotować własne kształty i urozmaicić zabawę.

źródło opisu: http://egmont.pl/

źródło okładki: http://egmont.pl/

Northman | 2017-03-04
Przeczytana: 28 lutego 2017

Cudowna zabawa wieczorową porą!

Czy ktoś nie pamięta zabawy w cienie? Zwierzęta, kształty, ludzie, zabawne scenki odgrywane poprzez wspomniane cienie rzucane na ścianę w dziecięcym pokoju... To wszystko dostajemy na tacy w odświeżonym, bardzo ładnym wydaniu od Egmont Polska. Na 80 stronach mamy do wyboru, do koloru: słoń, kot, pies, wilk, kogut, Święty Mikołaj, Anglik, chłopiec, osioł, gęś, itd itp. Lecz to nie wszystko - są też szablony pomocnicze do wycięcia, przydatne przy co bardziej skomplikowanych wzorach do odtworzenia na ścianie. Super! :) Ponadto jest też kilka pustych stron, posiłkując się którymi możemy stworzyć i wyciąć własne szablony pomocnicze. Nic tylko zacząć zabawę!

Świetna pozycja. Chyba jedna z lepszych (jeśli nie najlepsza) z dostępnych w tej chwili na rynku. W sam raz na długie wieczory i zabawę z dzieckiem. Masa śmiechu i kupa frajdy gwarantowane!

Dziękuję Egmont Polska za udostępnienie egzemplarza do recenzji.

Recenzja znajduje się także na moim...

AnnaSikorska | 2017-03-19

Cienie mają w sobie coś magicznego, nieuchwytnego, tajemniczego i pozwalają przenieść się w świat wyobraźni. Kiedy byłam mała uwielbiałam zabawy z latarką i cieniami na ścianie. Czasami korzystałam z projektora do klisz fotograficznych (używanego do wyświetlenia bajek) „ania”. Ostre, ukierunkowane światło pozwalało na eksperymenty i obserwowanie tego, co pojawia się na ścianie. Jednak brak odpowiednich wskazówek oraz literatury sprawił, że ograniczałam się do misia, kaczuszki i zajączka. Zawsze nurtowało mnie pytanie jak stworzyć kolejne postacie swojego teatrzyku wyobraźni, wieczornych zabaw. Z tego powodu z zainteresowaniem sięgnęłam po dwie najnowsze publikacje Wydawnictwa Egmont: „Teatrzyk cieni” oraz „Chińskie cienie”. Obie idealnie nadają się do wieczornych zabaw z małą nocną lampką rzucającą ukierunkowane światło (świetnie do tego nadają się też lampki biurowe). Obszar światła staje się sceną, na której dziecko z rodzicem może stworzyć niepowtarzalne przedstawienie.
Taka...

yllla | 2017-03-09
Przeczytana: 27 lutego 2017

"Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich" to książka swym formatem przypominająca troszkę blok rysunkowy. Niemniej ma ona sztywne okładki i kartki w większości zawierające treść, bądź ilustracje. Obok sposobu ułożenia dłoni znajdziecie w niej również krótkie wierszyki ilustrujące słowami przedstawione cienie. A wśród cieni znalazła się Baba Jaga, Święty Mikołaj i Wesoły kum oraz zwierzęta mniejsze i większe takie jak kot, gęś, słoń, czy krowa. W sumie jest ponad 20 przykładów cieni, rzucanych przez odpowiednio ustawione dłonie, z ewentualnym wsparciem pomocniczych konturów. Owe kontury zostały przygotowane do wycięcia dla czytelników książki. Książka "Chińskie cienie. Wesoła zabawa dla wszystkich" zachęca również do tworzenia własnych teatrzyków cieni. W tym celu w książce znalazło się kilka dodatkowych, czarnych stron, na których czytelnik, kierując się wskazówkami i przykładami z książki, może stworzyć własne postaci do teatrzyku. Dla wszystkich zainteresowanych,...

Babcia Gąska | 2017-04-17
ki_ | 2017-06-02