Doniczkowe inspiracje

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
doniczki, doniczka, rękodzieło
rękodzieło
Anna

Ozdabianie glinianych doniczek, własnoręczne wykonywanie osłonek lub prace plastyczne inspirowane doniczkami ? w książce przedstawiono oryginalne i łatwe do wykorzystania projekty z doniczką w roli głównej: doniczka wyklejana mozaiką, orientalna, w stylu shabby chic, osłonki z filcu, kolorowe łubianki, ekodoniczki, doniczkowy świecznik, ogrodowe ludziki, aniołki i wiele innych.

źródło opisu: http://www.buchmann.com.pl

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl

Anna | 2013-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2013

Wyróżniamy trzy czasy dla twórców rękodzieła.
czas, kiedy człowiek nie tworzy (bo np. "brak pary")

czas, kiedy człowiek tworzy "na pół gwizdka" (ze względu na jakieś ograniczenia)

czas, kiedy proces twórczy idzie "cała parą" :) - brak ograniczeń!

Oczywiście, czas nr 3 jest najprzyjemniejszy dla rękodzielników. Dla każdego taki czas może przypadać na inną porę roku, ale dla mnie zwykle najlepiej tworzy się latem, bo mogę to robić na dworze, i w dodatku dni dłuższe i czasu jakoś więcej... Rozwijam wówczas już znane mi gałęzie rękodzieła, ale szukam też nowych inspiracji. Najlepiej, żeby związane były z naturą i nie obciążył zbytnio mojego budżetu domowego :)

Jeśli i Wy "macie" podobnie - polecam zerknięcie do książki DONICZKOWE INSPIRACJE, wydanej w zeszłym roku przez Buchmann'a. Para polskich autorów pokazała w niej wiele interesujących projektów. I to nie tylko do wykonania z "nudnych" ceramicznych doniczek, bo część np. osłonek zrobiono jako recycling innych...