Mity. Bogowie i herosi w sztuce

Tłumaczenie: Anna Gogut
Wydawnictwo: Arkady
mity, sztuka, bogowie, herosi
sztuka
zimowywieczor

Książka prezentuje klasyczne opowieści o bogach i herosach, mitycznych mieszkańcach lasów, wód, nieba i ziemi, od wieków pobudzające fantazję i wyobraźnię największych twórców w dziejach sztuki. Od Zeusa do Aresa, od Wenus do Eris, śledzimy przygody, intrygi i miłostki nieśmiertelnych bohaterów greckiego i rzymskiego panteonu, które przyczyniły się do ich popularności. Pełne emocji cykle...

Pełne emocji cykle wielkich wydarzeń, jak wojna trojańska, wyprawa Argonautów czy tułaczka Odyseusza i dziś stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla pisarzy i artystów.

źródło opisu: Wydawnictwo Arkady, 2010

źródło okładki: http://www.arkady.com.pl/product/14792,mity_bogowi...»