Ze wspomnień warszawskiego adwokata

Wydawnictwo: Wydawnictwo Prawnicze
8321902650
Magdalena

"Broniłem w sprawach chyba ze wszystkich przepisów kodeksu karnego i na podstawie wszystkich przepisów, jakie są w kodeksie postępowania karnego. Próbuję obliczyć. Chyba kilka tysięcy ludzi. Mężczyzn i kobiety, starców i młodocianych, uczonych i analfabetów, złodziei i policjantów, oszustów i wydrwigroszy, tych, którzy działali z rozmysłem i premedytacją, i tych popełniających przestępstwa w afekcie, pod wpływem silnego wzburzenia psychicznego [...] Broniłem ludzi normalnych (jeśli tacy jeszcze są), psychopatów, niepoczytalnych. Broniłem tych, którzy działali z ukrycia, i tych, którzy występowali jawnie, przestępców z nienawiści i miłości. Broniłem winnych i niewinnych. Na szczęście także uniewinnionych." Henryk Nowogródzki "Ze wspomnień warszawskiego adwokata"

DimaKorlotian | 2014-05-12

Niesamowita książka, czyta się ją na jednym wdechu... Autor porusza ciekawe wątki, dotyczące moralności, pracy Adwokata. Każdy myśląc o ciężkiej sprawie wyobraża sobie morderstwo idealne, mało kto pomyślałby o "zwykłym" rozwodzie. Jak ustalić winę? Jak podzielić majątek? Czy można mówić o trwałym rozpadzie małżeństwa? Dziewczyna oskarżająca o próbę gwałtu, chcąca wrobić obiecującego naukowca, jak udowodnić, że jest niewinny? To oraz wiele wiele więcej w tej "małej" a zarazem wielkiej książeczce. Polecam z całego serca