Martina
830003515X
Martina, Navratilova, życie, Tenis, Sport,
kyasix

"Kochanka Martiny żąda 10 milionów, Martina Navratilova (obecnie czwarta tenisistka na światowej liście WTA) została zaskarżona do sądu. Judy Nelson, która porzuciła męża, aby związać się z czechosłowacką tenisistką, teraz sama została porzucona. W związku z tym żąda finansowej satysfakcji w wysokości 10 milionów dolarów. Pikanterii dodaje całej sprawie fakt, że dawny adwokat Navratilovej -...

"Kochanka Martiny żąda 10 milionów,
W związku z tym żąda finansowej satysfakcji w wysokości 10 milionów dolarów.
Pikanterii dodaje całej sprawie fakt, że dawny adwokat Navratilovej - Mike McKurley - teraz występuje przeciwko dziewięciokrotnej mistrzyni Wimbledonu, jako przedstawiciel Judy Nelson."

("Gazeta Wyborcza")

"Niech mi pani zdradzi: dlaczego opowiedziała pani całemu światu, że wolałaby pani żyć z kobietą niż z mężczyzną?"

(...)Nie ważne z kim śpię. To prywatna sprawa, czy ktoś jest heteroseksualny, jest pedałem czy lesbijką".

("Sports", fragment wywiadu)

Chcesz wiedzieć jaka Martina jest naprawdę...?

źródło opisu: Wydawca: Spółka Wydawnicza JOPA S.J. 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

posportowejstronie | 2015-11-05
Przeczytana: 03 czerwca 2012

Martina Šubertová znana przez wszystkich, jako Martina Navrátilová na zawsze wpisała się do annałów światowego tenisa i nie ma w tym nic zdrożnego, bowiem była tenisistką wybitną. Ale Martina pozostanie w pamięci także za sprawą swojego udziału w ewolucji kulturowo-społecznej dokonanej w XX wieku zachodzących w Europie i Stanach Zjednoczonych. Sama powiadała, że „stać się znaną i bogatą – to nie jest odpowiedni pomysł na życie. Ale być najlepszą, umieć robić coś, cokolwiek na świecie, to owszem, może być głównym celem w życiu”. Cel ten zrealizowała w 100 %!

Książka o jakże znamiennym tytule „Martina” jest napisana przez samą tenisistkę, którą wspomagał Goerge Vecsey. To fascynująca opowieść o jednej z najwybitniejszych zawodniczek w historii tenisa. Z publikacji śledzimy niemal każdy krok Martiny, dowiadujemy się o ważnych, kulminacyjnych momentach w jej karierze do roku 1984, bowiem do tego roku przedstawiona jest historia Martiny. W autobiografii nie brakuje informacji o...

michaltrudny | 2016-01-08
Withblue | 2014-04-28