Kuchnia władzy. Księga pamiątkowa z okazji 70. rocznicy urodzin Andrzeja Garlickiego

Wydawnictwo: Czytelnik
historia
Małgośka

Andrzej Garlicki całe swoje życie zawodowe związany jest z Wydziałem Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie pracuje od 1956 r. Był dwukrotnie dziekanem, jest wieloletnim członkiem senatu UW. Należy do najbardziej płodnych historyków czasów najnowszych. Czytelnikom znany jest przede wszystkim jako biograf Józefa Piłsudskiego, w ostatnich latach także jako autor podręczników szkolnych. Wielu pamięta artykuły i felietony, publikowane m.in. w warszawskiej "Kulturze", w ostatnim dwudziestoleciu - w "Polityce". Pod jego kierunkiem powstało ponad dwieście prac magisterskich. Studenci nawet po latach wspominają jego wykłady, a członkowie Rady Wydziału i Senatu - równie niepowtarzalny styl wypowiedzi publicznych. Wychował tuzin doktorów. Sześciu spośród nich ma już habilitację, trzech - tytuł profesora zwyczajnego.

źródło opisu: Czytelnik 2005

źródło okładki: Czytelnik 2005