Wprowadzenie do polityki gospodarczej. Wybrane zagadnienia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
biznes, finanse

Książka Mirosława Geise dobrze wpisuje się w dotychczasowy dorobek publikacyjny w dziedzinie polityki gospodarczej, prezentując rozważania wartościowe, tak dla poznania naukowego, jak i praktyki gospodarczej. Oceniając recenzowane opracowanie na tle innych znanych mi, wydanych współcześnie publikacji z tego obszaru, uważam, iż jest to pozycja bardzo dobra. Praca zawiera wiele informacji na temat podstaw teoretycznych i kształtu polityki gospodarczej realizowanej we współczesnych gospodarkach rynkowych, użytecznych dla pracowników nauki teoretyków polityki ekonomicznej. Pożyteczna będzie również w dydaktyce szkół wyższych do studiowania problemów polityki gospodarczej. Szczególną jej przydatność widzę dla praktyków gospodarczych, zbyt często podejmujących decyzje nieoparte na pogłębionych analizach funkcjonowania współczesnych gospodarek.