komiksy
angielski
Wkp

Kontynuacja 18 tamu X grupy Clamp wydawana w różnych pismach.

źródło opisu: Własne

Wkp | 2013-07-16
Przeczytana: 13 lipca 2013

Kto sądził, że X skończył się wraz z tomem 18, od którego zawieszono mangę, ten grubo sie pomylił. Wprawdzie tom 19 tak naprawdę nigdy nie wyszedł, ale kilka rozdziałów (łącznie 93 strony) ukazało się w japońskich pismach stanowiąc dobrą kontynuację dzieła życia pań z Clampa.

Fabuła bezpośrednio kontynuuje wątki zaczęte w poprzednich tomach i opowiada o tym, jak Kamui wreszcie dobywa Shinkena i zaczyna się bitwa rozstrzygająca losy świata...

Niestety czegoś mi w tym wszystkim zabrakło. Być może jest to wina faktu, iż dzieło jest niepełne, że to nawet nie cały tom, a może po prostu historia stała się słabsza... Nie zmienia to jednak faktu, że X to nadal świetna manga i mam nadzieję, że zostanie zakończona, ponieważ i te rozdziały to wstęp jedynie do finału.

A dla tych, którzy chcieliby poznać treść tych rozdziałów, prezentuję poniżej streszczenie:

Zaczyna się ostatnia bitwa o ziemię. Tokio coraz bardziej popada w ruinę. Hinoto przepowiada, że to Kamui Smoków Nieba umrze w...

książek: 2044
Isil | 2013-07-16