Petersburg. Miasto białych nocy. Wydanie 5

Wydawnictwo: Septem

Petersburg to Wenecja Północy, miasto kanałów, mroźnych zim, białych nocy i zacisznych zaułków, w których czuć jeszcze klimat czasów powieści Tołstoja i Dostojewskiego. Dziś w historycznym centrum Sankt Petersburga, uznanym przez UNESCO za "doskonałe wcielenie idei regularnego miasta", znajduje się ponad trzy tysiące zabytków i około dziewięćset placówek kulturalnych. Czas przekonać się, ze dawna stolica rosyjskiego imperium może z powodzeniem konkurować z Paryżem czy Amsterdamem.Przewodniki Bezdroży przybliżają historie i kulturę opisywanych miast oraz oprowadzają po ich najbardziej fascynujących zakątkach. Treść uporządkowano dla wygody w układzie trasowym. Opisom zabytków i innych atrakcji turystycznych towarzysza przejrzyste mapy oraz ramki z ciekawostkami, czyniące z przewodnika pasjonującą lekturę nie tylko w czasie podróży. Informacje praktyczne pomagają zaplanować wyjazd i odnaleźć się w odwiedzanym miejscu. Całość zamyka praktyczny mini-słowniczek.O przewodniku - Turysta znajdzie w naszym przewodniku wszystko, co najistotniejsze w planowaniu podroży i odkrywaniu Petersburga - porady, jak dotrzeć do miasta, jak odnaleźć się zaraz po przybyciu na miejsce, gdzie szukać schronienia na noc, gdzie zjeść, jak korzystać z komunikacji miejskiej oraz możliwości oferowanych w miejscach użyteczności publicznej. Zaproponowane w przewodniku trasy poprowadzą turystę zarówno przez petersburskie ulice, jak i przez historię miasta. Zajrzymy do wszystkich najistotniejszych zabytków i miejsc. By jak najbardziej ułatwić poznawanie miasta, wydawnictwo przygotowało wiele mapek i schematów, dzięki którym spacery i zwiedzanie staną się bajecznie proste. Mapa znajdująca się na przedniej okładce przewodnika informuje o najważniejszych i najcenniejszych zabytkach Petersburga. Pełni także funkcję skoroszytu czterech rozkładanych map znajdujących się na końcu. Zaznaczono na nich zarówno trasy, zabytki, jak i najistotniejsze informacje praktyczne. Na wewnętrznej stronie tylnej okładki znajduje się mapka okolic miasta oraz schemat metra. Dla ułatwienia poruszania się z przewodnikiem po mieście przy opisach obiektów podano nazwę mapy, na której obiekt został zaznaczony oraz kwadrat siatki, w którym się znajduje.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: Wydawnictwo Helion