Dieta greckiego doktora

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Coraz więcej mówi się o tym, że pokarm może zapobiegać chorobom, a nawet je leczyć. Dowodów nie trzeba długo szukać: otyłość, cukrzyca, choroby sercowo-naczyniowe, przewlekłe stany zapalne, nowotwory -wszystkie te zaburzenia mają bezpośredni związek z tym, co jemy.Doktor Lindberg, który prowadzi nowoczesną klinikę oferującą pacjentom multidyscyplinarną terapię wielu schorzeń, przedstawia w tej niezwykłej książce sposób, w jaki można zmienić tryb życia, by przejąć kontrolę nad masą ciała i poziomem cukru we krwi oraz poprawić ogólny stan zdrowia.Wracając do swych greckich korzeni, proponuje dietę opartą na solidnych badaniach naukowych. Jej podstawe stanowią ,,powolne węglowodany zawarte w naturalnych, nieprzetworzonych produktach, które są podstawą kuchni śródziemnomorskiej.

Karolina | 2011-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2011

Książka warta przynajmniej przewertowania. Wprawdzie wiedzę w niej zawartą można spotkać w pierwszym z brzegu "Shape'ie" (pij dużo wody, jedz 5 posiłków dziennie), ale za to doktor Lindberg dużo bardziej wszystko usystematyzował. Zanim dowiadujemy się faktycznych tajników diety poznajemy podstawy dietetyki, biologii i fizjologii człowieka. Oczywiście to oznacza także, że czytając trzeba się dość skupić, ale za to wynosi się spore zrozumienie tematu. Poza tym nacisk kładziony jest na zdrowie, a nie chudnięcie: ważne, żeby zmienić nawyki; ile chcesz zrzucić to osobny problem.

A sama dieta? Jeszcze nie wiem, czy działa, bo dopiero ją testuję, ale przepisy ma przepyszne! Polecam fanom kuchni śródziemnomorskiej i nie tylko.

Justyna_78 | 2012-02-09
Przeczytana: grudzień 2008

Napewno warto niektóre porady doktora wdrożyć w życie. Książka przeciętna. Przydała mi się jak miałam cukrzycę ciążową bo dr zaprezentował liczne przykłady produktów o niskim indekcie glikemicznym.

denaltair | 2016-01-16